Brenguļu trasē norisināsies nakts kross

20/01/2017 |

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Portālā “Autocross.lv” sākusies pieteikšanās LAF Krosa komisijas autokrosa kausa, LAF Folkreisa Ziemas kausa un RX Ziemas kausa posmam, kas 28. janvārī plānots Brenguļu autotrasē. Tuvojas nakts kross!

Tā kā sacīkstes norise paredzēta diennakts tumšajā laikā, tas rada papildu intrigu gan sportistiem, gan līdzjutējiem. Šobrīd galvenās lūgsnas saistītas ar laika apstākļiem. Lai arī vietējie sinoptiķi draud ar pilnīgu nokusni visas valsts teritorijā, starptautiski atzītie speciālisti ainu nezīmē tik dramatisku. Jebkurā gadījumā, sportistu uzdevums ir gatavoties un pieteikties!

Brenguļu autotrase būs gaiši izgaismota, taču nolikumā paredzēts, ka visu klašu automašīnām jābūt aprīkotām ar priekšējiem gaismas lukturiem. Sīkāk netiek definēts, kādām un cik jaudīgām jābūt/drīkst būt gaismām, taču folkreisa braucējiem jāņem vērā – nekas noteikumos nenorāda, ka apgaismes ierīces varētu demontēt mašīnas pārdošanas gadījumā. Gaismas nonāks pie jaunā saimnieka. Tas vismaz folkreisa gadījumā atrisina divas problēmas: sportisti izvairīsies no dārgām, piemēram, rallijam paredzētām gaismām, kas, savukārt, palīdzēs mazināt konkurentu apžilbināšanas iespējas. Pārējām klasēm nav ierobežojumu lampu izvēlē.

Sportistiem arī jāņem vērā, ka viņa rezultāts var būt atkarīgs arī no redzama/neredzama starta numura. Lai arī finiša līniju plānots izgaismot, jāpiestrādā pie numura redzamības un “izšķirtspējas”.

Sacensību sākums sportistiem paredzēts sestdien 14:00, kad sāksies reģistrācija un tehniskā komisija. Līdzjutēji aicināti ierasties uz 17:00, kad mašīnas – jau tumšā laikā – dosies trasē treniņiem un pirmajiem braucieniem!

Sacensību dienas kārtība:

Sestdiena, 28. janvāris
14:00 – 16:00  Folkreisa, autokrosa, RX dalībnieku reģistrācija, dokumentu pārbaude
14:00 – 16:00  Folkreisa, autokrosa, RX automašīnu tehniskā pārbaude
16:30 — Dalībnieku sapulce
16:45 – 17:45  Folkreisa, autokrosa, RX brīvie treniņbraucieni
18:00 Sacensību atklāšana,
18.00 1. starts

Turpmāko sacensību dienaskārtību nosaka galvenais tiesnesis sacensību dienā. Tā tiek paziņota sacensību dalībniekiem dalībnieku sapulcē un uz informācijas stenda.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool