Kristofersons startēs Zviedrijas rallijā un Čempionu sacīkstēs

31/01/2018 |

Foto: johankristoffersson.com

2017. gada pasaules rallijkrosa čempions Johans Kristofersons februārī gatavojas piedalīties gan pasaules rallija čempionāta posmā Zviedrijā, gan Čempionu sacīkstēs, kas norisināsies Saūda Arābijā.

Jau 2016. gadā Kristofersons startēja “Rally Sweden”, toreiz braucot ar “Škoda Fabia S2000” automašīnu, kas viņam atnesa 21. vietu absolūtajā vērtējumā un 11. vietu savā klasē. Šoreiz zviedrs pasaules čempionāta posmā piedalīsies ar “Škoda Fabia R5” un mērķē uz pirmo desmitnieku savā ieskaitē.

“Pirms diviem gadiem startēju ar “Fabia S2000”, līdz ar to tā nebija tik konkurētspējīga mašīna šai klasei, savukārt “Fabia R5″ tāda ir,” viņš stāsta. “Tomēr ne tādēļ piedalīšos šajā rallijā. Darīšu to, lai labāk sagatavotos pasaules rallijkrosa čempionātam. Pirms sacīkstēm man būs papildus testu diena. Zinu, ka kopumā nespēšu konkurēt par vadošajām vietām, bet sasniegt pirmā trijnieka rezultātu kādā atsevišķā ātrumposmā būtu jauki. Lielākais, ko gribu, ir veikt katru kilometru, jo piedalīšos, lai gūtu pieredzi.”

Drīzumā gaidāmajos testos Kristofersons īpašu uzmanību veltīs darbam ar stenogrammu, un atbalstu viņam solījušies sniegt WRC2 čempions Pontuss Tidemands, kā arī Ole Kristians Veibija.

“Pirms pāris gadiem piedalījos vairākos rallijos un toreiz bija grūti ieklausīties stenogrammā, sadzirdēt katru detaļu,” skaidro Kristofersons. “Tagad jau ir labāk un šobrīd dzirdu aptuveni 70% no tā, ko saklausa profesionālie rallija piloti. Problēma vēl ir iepazīšanās ar trasi, jo ir jāatrod veids kā aprakstīt līkumu ar iespējami maz vārdiem – tas nav viegli, bet es pie tā strādāju.”

Zviedrijas rallijā startēs arī otrs “PSRX Volkswagen Sweden” rallijkrosa komandas pilots Peters Solbergs, kurš kopā ar savu sievu Pernillu cīņā dosies vēsturisko auto ieskaitē. Viņu rīcībā būs “Ford Escort RS1800”.

“Man pavisam noteikti ir mašīna, ar ko viņu uzveikt, tomēr nekad nedrīkst novērtēt par zemu rallija čempionu,” gaidāmo cīņu komentē Kristofersons.

Tikmēr jau šajā nedēļas nogalē Kristofersons un Solbergs startēs Čempionu sacīkstēs (“Race of Champions”), kas norisināsies Saūda Arābijā. Šajā cīņā piedalīsies arī Lemānas leģenda Toms Kristensens, bijušais F1 pilots un “Indy 500” čempions Huans Pablo Montoija, “IndyCar” zvaigznes Elio Kastronevess un Raiens-Hanters Rejs, ilggadējais F1 pilots Deivids Kulthards un citi.

Izmantotie resursi:
www.autosport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool