Kristofersons: “Solbergs pieļāva kļūdu, kas ļāva man uzvarēt”

03/10/2018 |

Foto: fiaworldrallycross.com

PSRX Volkswagen Sweden pilots Johans Kristofersons pagājušajā nedēļas nogalē ASV notikušajā World RX of USA posmā sev nodrošināja 2018. gada FIA pasaules rallijkrosa čempiona titulu.

Zviedrs Kristofersons Pasaules RX titulu nodrošināja pusfinālā, pēc kā finālā apsteidza savu komandas biedru – divkārtējo Pasaules RX čempionu Peteru Solbergu – un izcīnīja uzvaru.

Pirmo ASV notiekošo Pasaules RX posmu vēroja 18500 skatītāju, finālā pirmo starta rindu aizņemot bijušajiem čempioniem Solbergam – kurš uzvarēja kvalifikācijā – un EKS Audi Sport pārstāvošajam Matiasam Ekstromam. Solbergs saglabāja vadību pirmajā līkumā, jo Ekstroms, pēc Monster Energy Supercharge balvas izcīnīšanas par labāko startu finālā, izvēlējās uzreiz doties džokera aplī.

Startējis no otrās rindas, Kristofersons ar savu Volkswagen Polo R jau pirmajā līkumā apsteidza Ekstromu un sāka ķert rokā priekšā esošo Solbergu un EKS pilotu Andreasu Bakerudu. Solbergs savu džokeru veica otrajā aplī un noturējās priekšā Kristofersonam, vadību atgūstot ceturtajā aplī, pēc tam kad arī Bakeruds veica džokera apli. Kristofersons izvirzījās vadībā pēc Solberga kļūdas piektajā aplī, trešo vietu braucienā izcīnot Bakerudam.

“Komanda šajā nedēļas nogalē man nodrošināja lielisku auto un es tajā jutos ērti jau kopš pirmajiem treniņiem. Pirmajā kvalifikācijā nedaudz iesprūdu aiz lēnākiem braucējiem un likās, ka tomēr neizdosies šeit izcīnīt čempiona titulu,” stāsta Kristofersons. “Otrajā kvalifikācijā veicās labāk, un uz trešo kvalifikāciju komanda atkal bija sagatavojusi ļoti labu auto. Uzvarēju ceturto kvalifikāciju un pusfinālā izvēlējos ļoti labu riepu stratēģiju. Finālā apsteidzu Matiasu, kas bija nepieciešams, lai iekļūtu labāko trijniekā, un tad Peters pieļāva nelielu kļūdu, ar ko pietika, lai es varētu izcīnīt uzvaru. Vēlos pateikties Peteram un visai komandai par viņu darbu, lai šo rezultātu padarītu iespējamu.”

Dubultuzvara palīdzēja PSRX Volkswagen Sweden palielināt savu pārsvaru arī komandu kopvērtējumā. “Cīņa bija ļoti līdzīga, bet es pieļāvu kļūdu bremzējot un ar to viss beidzās. Neraugoties uz to, esmu ļoti priecīgs ar šīs nedēļas nogales rezultātu,” min Solbergs. “Vēlos apsveikt Johanu, esmu lepns par to, ka viņš ir kļuvis par pasaules čempionu braucot manā komandā. Man tas nozīmē, ka viņš ir demonstrējis stabilu sniegumu bez tehniskām problēmām, kas parāda ka Volkswagen ļoti labi sagatavo automašīnas. Domāju, ka esam padarījuši labu darbu un ceru, ka es pats nākamajā posmā būšu vēl stiprāks.”

Bakerudam ASV posmā izdevās kāpt uz pjedestāla piekto reizi šosezon. “Šajā nedēļas nogalē veiksme nestāvēja man blakus – kvalifikācijās startēju piektais, piektais, ceturtais un tad atkal piektais, kā rezultātā biju spiests iztērēt jaunās riepas,” sāk Bakeruds. “Pusfinālā pret Lēbu un Matiasu, kuriem bija jaunas riepas, biju spiests cīnīties ar lietotām – jutu, ka viņiem tuvojos, taču pēdējos divos apļos riepas bija pavisam izbeigušās. Centos darīt visu ko spēju un esmu priecīgs, ka izdevās iekļūt finālā un izcīnīt trešo vietu. Runājot par nākamo posmu Vācijā – zinu, ka Audi tajā trasē būs ļoti labs, esam padarījuši nopietnu darbu un cīņa par vicečempiona titulu noteikti būs ļoti aizraujoša.”

Team Peugeot Total pilots Sebastjēns Lēbs izcīnīja ceturto vietu un Ekstroms pacēlās uz piekto vietu pēc tam kad Peugeot Timijs Hansens saņēma piecu sekunžu sodu par sadursmes izraisīšanu ar Audi pilotu.

GRX Taneco pārstāvis Niklass Gronholms un Team Peugeot Total braucējs Kevins Hansens savu pusfinālu noslēdza ceturtajā vietā, neiekļūstot finālā. Abi GC Kompetitionpiloti, Gērlains Šišerī un Antons Marklunds, iekļuva pusfinālā. Šišerī pusfinālā zaudēja laiku dēļ sabojātas aizmugurējās piekares, bet Marklunds otro pusfinālu noslēdza sestajā vietā, tieši aiz Olsbergs MSE pilota Kevina Eriksona. Team STARD pilots Jānis Baumanis pirmo pusfinālu noslēdza piektajā vietā.

GRX pilots Timurs Timerzjanovs bija pirmais rezervists uz pusfinālu, apsteidzot OMSEbraucēju Robinu Larsonu un Sebastien Loeb Racing pārstāvi Greguāru Demustjē.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool