Māliņam Eiropas čempionāta posmā Lemānā izdodas iekļūt “Top 10”

13/07/2017 |

Foto: Facebook.com/gustavs.malins

Francijā, Lemānā, blakus slavenajai 24 stundu Lemanas trasei, aizvadīts CIK-FIA Eiropas čempionāta trešais posms un Kartinga Akadēmijas otrais posms. Jau otro posmu pēc kārtas šajās prestižajās sacensībās Latviju šogad pārstāv Gustavs Māliņš. Jāatzīmē, ka Gustavs šajās sacensībās ir vienīgais Latvijas pārstāvis.

Atgādinām, ka CIK-FIA Kartinga Akadēmija ir īpaša ar to, ka visi Kartinga Akadēmijas dalībnieki startē ar viena ražotāja tehniku. Sacensību gaitā ar motoriem ir jāmainās. Ātrākajiem braucējiem tiek iemainīti lēnako braucēju motori un otrādāk. Tas nozīmē, ka konkurence cīņā par uzvaru ir padarīta maksimāli līdzīga, jo uzvarētāju noteiks braucēja talants, komandas prasmes regulēt tehniku atbilstoši trases īpatnībām un sportista prasībām. Sportistu vecums – no 12 līdz 15 gadiem.

Gustava treneris Dainis Safonovs pirms izšķirošajiem startiem atzīmēja: “Ņemot vērā, ka šis būs otrais posms, tad tehnika un braucēji būs zināmi, atliks vienīgi iemācīties trasi, jo iepriekš šajā trasē neesam startējuši. Pirms sacensībām trenējāmies Kandavā lai pārtraukumā starp sacensībām nepazustu izjūtas un braukšanas garša, kā arī lai fiziski būtu gatavi šim posmam. Sacensību formāts būs tāds pats kā iepriekš, tikai treniņu skaits būs mazāks. Tas droši vien arī būs sarežģītākais šajā posmā – četru treniņu laikā iemācīties trasi un ātrākās trajektorijas.”

Galvenais mērķis šajā posmā bija iekļūšana finālā, jo turpinājumā viss ir iespējams. Un Gustavam, demonstrējot lielisku sniegumu un virzoties uz nosprausto mērķi tas izdevās. Kvalifikācijā tika izcīnīta 31. starta pozīcija. Pēc hītu braucieniem Gustavs iekļuva finālā un sacensības noslēdza iekļūstot pat pirmajā desmitniekā. Kopvērtējumā Māliņš no 26.pozīcijas fināla startā aizcīnījās līdz devītajai vietai, kas ir vairāk kā lielisks sasniegums.

Nākamais CIK FIA Eiropas čempionāta ceturtais posms un Kartinga Akadēmijas trešais posms norisināsies 23. jūlijā Somijā, Alaharmā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool