Kartingi – aizraujoša izklaide visai ģimenei

03/07/2019 |

Foto: publicitātes

Domājot par to, kā pavadīt savu brīvo laiku un atpūsties, arvien vairāk cilvēku izvēlas aktīvas nodarbes, izvēlas doties ārpus mājas, izmēģināt kaut ko jaunu un aizraujošu. Kartingi ir viens no izklaides veidiem, kas savu popularitāti iekarojis jau krietnu laiku atpakaļ. Iespējas izbraukt ar kartingiem ir daudzviet Latvijā. Tāpat kartingi Rīgā arī ir ērti pieejami izklaidei darbadienu vakaros vai nedēļas nogalēs, ja nav vēlmes braukt ārpus galvaspilsētas. Kā arī kartingu piedzīvojums ir ļoti laba dāvana, ko var pasniegt gan bērniem un pusaudžiem, gan pieaugušajiem, kuri gatavi izbaudīt ātrumu un adrenalīnu.

Kāpēc kartingi ir populāri? Kādus ieguvumus un emocijas sniedz šis savdabīgais braucamrīks?

Kartingi piemēroti gan lieliem, gan maziem

Kartingus var uzskatīt par izklaides un atpūtas veidu visai ģimenei, jo tie piemēroti cilvēkiem jau no 5 gadu vecuma līdz pat 70 gadiem, ja ir vēlme, laba veselība un reakcija. Kartingi parasti arī iedalās bērnu kartingos un tādos, kas piemēroti pusaudžiem un pieaugušajiem.

Tā ir laba izvēle atpūtai gan ģimenes, gan draugu lokā. Visbiežāk kartinga hallēs un trasēs blakus ir arī atpūtas zona, kur var jautri pavadīta laiku. Tā būs jautra izklaide gan pēc darba, kad vajag izvēdināt galvu un samazināt stresa līmeni, gan brīvdienās, kad gribat izkustēties un pavadīt laiku ārpus mājas.

Ātrums, jautrība un asas izjūtas

Ātrums, ko spēj attīstīt kartings, ir pietiekami liels, lai azartiskākie braucēji patiesi izjustu adrenalīnu un īstu sacensību garu. Protams, tiem braucējiem, kuri iepriekš nav mēģinājuši kartingu, ieteicams izvēlēties mazāku braukšanas ātrumu, lai apgūtu šī spēkrata specifiku un vadāmības nianse, kā arī izvairītos no sadursmēm trasē.

Kartingi ļaus izbaudīt ātrumu, asas izjūtas, sacensību garu, jautrību un vienkārši labi pavadīt laiku. Arī cenas par šo atpūtas veidu ir pietiekami pieejamas, lai varētu atļauties reizēm atpūsties ar kartingiem trasē. Atkarībā no kartinga veida izbrauciens vienai personai izmaksās, sākot no 10 eiro.

Cenas, par kādām pieejami kartingi Rīgā un citviet Latvijā, varat apskatīties https://www.lieliskadavana.lv/aktiva-atputa/kartingi, kur arī varat ērti veikt šī pakalpojuma iegādi. Pirkumu iespējams noformēt arī kā dāvanu karti, ja gribat šo piedzīvojumu uzdāvināt kādam svētkos.

Drošība – vienmēr pirmajā vietā

Protams, jāņem vērā, ka kartingi ir izklaide, kurā pastāv zināms traumu risks, tomēr, ja ievēro visus trasē aktuālos drošības nosacījumus un izmanto aizsargekipējumu, tad nopietnu traumu iespējamība ir ļoti zema.

Vecākiem, kuri nolēmuši iepriecināt savus bērnus ar šādu izklaidi, jāatceras, ka jāgādā, lai bērni ievēro visus drošības nosacījumu un trasē atbilstoši uzvedas. Tā kā jaudīgākie kartingi spējīgi attīstīt ātrumu, kas salīdzināms ar automašīnu, tad ikvienam braucējam jāizvēlas tāds ātrums, kas atbilst viņa prasmēm un spējai savaldīt braucamrīku.

Kartingu trase noderēs tiem, kuri vēlas pilnveidot un uzlabot arī savas auto vadīšanas prasmes, jo būs iespēja izbraukt asākus līkumus un izmērīt savu “apļa laiku”.

Kur un kādus kartingus izmēģināt

Kartingi pēc sava darbības veida var atšķirties. Pieejami gan standarta, gan bērnu kartingi, gan elektrokartingi, gan speciālie drifta kartingi, kas ļauj veikt pārsteidzošus un neticamus manevrus. Izpētot piedāvājumu, varat izvēlēties sev, savai ģimenei un draugiem piemērotāko variantu.

Kartingu trases pieejamas gan Rīgā, gan reģionos, kur tām arī ir liela piekrišana, jo šis atpūtas un izklaides veids kļūst arvien populārāks. Tas jau savā ziņā kļuvis par nopietnu sporta veidu, ar ko daudzi aizraujas profesionālā līmenī un piedalās sacensībās. Kartingi Rīgā pieejami gan “High Voltage” hallē, gan “Ātruma cilts” trasē, kas ir pie Biķernieku trases, gan vēl citās vietās.

Jāatgādina, ka daudzviet kartingu trases izveidotas telpās, tāpēc tā ir lieliska izklaides iespēja arī tad, ja ārā ir nepiemēroti laika apstākļi citām aktivitātēm. Lietus vai drēgns laiks nav iemesls, lai paliktu mājās un sēdētu dīvānā, tā vietā varat doties uz kartinga halli un kārtīgi iztrakoties, gūstot pozitīvas emocijas ilgam laikam.

Reklāmraksts

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool