Jānis Baumanis Lielbritānijas posmā pēc sadursmes izcīna 14. vietu

28/05/2018 |

Foto: McKlein Photography |

Ar Jāņa Baumaņa dalību aizvadīts FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas ceturtais posms COOPER TIRES WORLD RX OF GREAT BRITAIN. Tajā latviešu sportists Jānis Baumanis 23 braucēju konkurencē izcīnīja 14. vietu, neraugoties uz sadursmi trešās kvalifikācijas kārtas startā, kas radīja pamatīgus bojājumus sportista mašīnai.

Sadursme un atkopšanās ar uzvaru braucienā

Izredzes uz augstu rezultātu trešajā kvalifikācijas kārtā Jānim zuda jau pirmajā aplī, kad zviedru sportists Antons Marklunds izraisīja sadursmi ar Timuru Timerzjanovu. Tās rezultātā Baumanis saņēma triecienu no Marklunda mašīnas, sabojājot aizmugurējā riteņa balstu, kā rezultātā braucienā tika ieņemta 23. vieta.

Ceturtajā kvalifikācijas kārtā latviešu sportists veica lielisku startu un nonāca pārliecinošā brauciena vadībā, ko noturēja līdz pat finišam. Lai gan pusfināls netika sasniegts, Jānis Baumanis ieņēma 11. vietu braucienā, kas vieš pozitīvas cerības uz progresu sezonas turpinājumā.

Kopējā ieskaitē Jānis sacensības noslēdza 14. vietā, izcīnot 3 punktus čempionāta kopvērtējumā, kur viņš pēc četriem posmiem ieņem devīto pozīciju.

“Man ir viena no labākajām komandām”

Jānis Baumanis: “Pirmajos 3 posmos sacensības noslēdzām ar smaidu uz lūpām. Šīs dienas Silverstounā smaida nebija. Lai gan pēdējais brauciens no malas izskatījās lielisks, tā nebūt nebija. Neesmu apmierināts ar sevi un to, ka nesakārtoju veselības likstas pirms sacensībām. Cerības uz pusfinālu izdzisa trešās kvalifikācijas startā, kad Marklunds vispirms trāpīja pa manas mašīnas priekšējo labo riteni, bet pēc tam, saskaroties ar Timerzjanovu, uztriecās pa aizmugurējo riteni un salauza vairākus stiprinājumus, turklāt arī priekšējais ritenis pēc pirmā kontakta bija līks. Tomēr, ja paskatās komandas darbu no malas, tas, ko viņi ir paveikuši, ir vienkārši perfekti. Man ir prieks, ka man ir viena no labākajām komandām, tomēr pie mašīnas vēl daudz jāstrādā, lai pietuvotos rūpnīcas komandām, bet mēs cīnamies!”

Par Jāni Baumani

Jānis savu profesionālo sacīkšu braucēja karjeru sāka tikai 16 gadu vecumā, bet 10 gadus vēlak viņš jau startē Pasaules līmenī kopā ar tādām leģendām kā Peters Solbergs un Sebastians Lēbs. Jāņa karjeras pirmssakumi meklējami kroskartu kategorijā, bet turpinājumā sekoja Latvijas un Baltijas čempiona titulu autokrosā. 2014.gadā Jānis pieteica sevi uz Eiropas skatuves, kad debijas sezonā izcīnīja 3.vietu Super1600 klasē, bet gadu vēlāk jau kļuva par čempionu. 2016.gadā sekoja debija WorldRX klasē un čempionāta kopvērtējumā tika izcīnīta 9.vieta, bet 2017.gadā labākais panākums tika sasniegts tieši māju posmā Rīgā, kad Jānis iekļuva finālā un izcīnīja 5.vietu. Šajā sezonā Jānis Pasaules ieskaites Supercar klasē nospraudis mērķi iekļūt vismaz pusfinālā katrā no sacīkstēm.

Informāciju sagatavoja:
Aldis Putniņš

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool