Jāņa Baumaņa komanda šosezon startēs ar “Ford” rūpnīcas atbalstu

23/01/2019 |

Foto: STARD

Latviešu autosportista Jāņa Baumaņa pārstāvētā “STARD” vienība jauno sacīkšu spēkratu pasaules rallijkrosa čempionātam (WRX) būvē atbalstu no “Ford Performance” rūpnīcas.

Decembrī kļuva zināms, ka Austrijā bāzētajā vienībā jau trešo sezonu startēs Baumanis. Iepriekšējos gadus viņa rīcībā bija uz “Ford Fiesta Mk7” bāzes veidots “Supercar” klases auto, savukārt šogad – jau izgatavots uz jaunākā “Mk8” hečbeka bāzes.

Komanda apstiprinājusi, ka jaunajai mašīnai būs tikai aptuveni desmitā daļa no iepriekš izmantotajām komponentēm, ieskaitot pilnīgi no jauna radītu dzinēju. Palīdzību mašīnas izstrādē sniedz “Ford Performance”, kas iepriekš sadarbojusies ar zviedru komandu “OlsbergsMSE” un Kena Bloka “Hoonigan Racing Division”.

Jāpiemin, ka “Ford” pieļauj iespēju investēt rallijkrosā, kad 2021. gadā notiks pāreja uz elektriskajiem “Supercar” spēkratiem. Savukārt “STARD” ir pirmie, kas jau publiski atrādījuši divu motoru, četru riteņu piedziņas elektrisko rallijkrosa prototipu.

Ņemot vērā, ka šogad WRX neturpinās startēt “Audi”, “Volkswagen” un “Peugeot” atbalstās komandas, “STARD” varētu būt viena no potenciāli ātrākajām vienībām.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool