Grosē-Žanins: “Nebūtu iedomājies, ka pirmo pjedestālu izcīnīšu šādi”

06/07/2018 |

Foto: World RX

Zviedrs Johans Kristofersons pagājušās nedēļas nogalē Zviedrijā, Holjesas trasē izcīnīja savu piekto uzvaru līdz šim notikušajos sešos pasaules rallijkrosa čempionāta posmos. Tikmēr Džeroms Grosē-Žanins atnesa GC Kompetition vienībai tās pirmo pjedestālu īsajā pastāvēšanas vēsturē.

PSRX Volkswagen Sweden komandu pārstāvošais Kristofersons jau trešo posmu pēc kārtas izcīnīja maksimālo punktu skaitu, palielinot savu kopvērtējuma pārsvaru, PSRX komandai esot vadībā arī komandu ieskaitē.

„Šī atkal bija fantastiska sacensību nedēļas nogale. Es šeit uzvarēju pagājušajā gadā – uzvara Holjesas trasē ir kas ļoti īpašs. Trase ir lieliska un tā ir ļoti izaicinoša automašīnām, pilotiem un inženieriem. Ar katru braucienu kļuvu arvien pārliecinātāks par sevi un svētdienas noslēgumā jutos lieliski – tieši tas ir nepieciešams lai uzvarētu,” stāsta Kristofersons, kurš ar savu Volkswagen Polo R Supercar izcīnīja arī Monster Energy Supercharge balvu par ātrāko reakcijas laiku fināla startā. „Šī ir mana pirmā Supercharge balva kopš pagājušās sezonas Francijas posma, tā kā ir pagājis zināms laiciņš un esmu priecīgs to atkal izcīnīt. Trasē valdošā atmosfēra ir fantastiska, šodien šeit bija ārkārtīgi daudz skatītāju un lieliski laikapstākļi, tāpēc domāju cilvēki varēja izbaudīt šo pasākumu.”

EKS Audi Sport pārstāvošais Andreass Bakeruds ar Audi S1 finālu noslēdza otrais, kas arī Pasaules RX kopvērtējumā ļauj pakāpties uz otro vietu. „Esmu lepns par saviem rezultātiem šajā trasē pēdējos gados, taču vēl jo vairāk esmu priecīgs par darbu, kuru paveicām sacensību nedēļas nogales gaitā – vēlos pateikties vīriem, kuri man palīdzēja starp braucieniem un visai EKS Audi Sport komandai, lai es ar auto varētu pabraukt ātrāk,” saka Bakeruds. „Ir lieliski redzēt, ka ieguldītais darbs sāk atmaksāties un esmu ārkārtīgi priecīgs būt uz pjedestāla šajā posmā, tik daudzu skatītāju priekšā. Tagad nevaru sagaidīt Kanādas posmu, jo zinu, ka tā mums ir parocīga trase.”

GC Kompetition pilots Džeroms Grosē-Žanins pēc kvalifikācijas atradās desmitajā vietā un savu pusfinālu noslēdza trešajā vietā, ar Prodrive būvēto Renault Megane RS kvalificējoties finālam. Tur, francūzis izcīnīja trešo vietu, nodrošinot komandai pirmo vietu uz goda pjedestāla vien tās sestajās sacensībās.

„Esmu neizsakāmi priecīgs par to kā noslēgusies šī sacensību nedēļas nogale. Protams, es nekad nebūtu varējis iedomāties, ka savu pirmo pjedestālu izcīnīšu šādi, taču mēs spējām izmantot visas iespējas, kas mums šodien tika dotas,” priecīgs stāsta Grosē-Žanins. „Ir atmaksājies komandas un daudzu cilvēku smagais darbs. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka vien trīs mēnešus atpakaļ rallijkross bija kas pilnīgi svešs gan GCK, gan Prodrive. Tagad mums jāstrādā tālāk un jāturpina progresēt.”

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool