“GRC Europe” rallijkrosa seriālu papildina “Hyundai” pilots Padons

01/02/2019 |

Foto: Hyundai Motorsport

Jaunizveidotā “Global Rallycross Europe” čempionāta rindas papildinājis “Hyundai” rūpnīcas braucējs Heidens Padons, kuram šogad nav izdevies rast iespēju startēt pasaules rallija čempionātā.

Jaunzēlandietis “Hyundai” vienību pārstāvēja pēdējās piecās WRC sezonās, lai gan dažkārt viņam bija iespēja aizvadīt tikai daļu no posmiem. 2015. gadā Padons pat uzvarēja Argentīnas rallijā un kopvērtējumā izcīnīja augsto ceturto vietu. Arī šogad sportists cerēja būt uz starta, taču plāns neizdevās, jo komanda parakstīja līgumu ar vecmeistaru Sebastjēnu Lēbu.

“GRC Europe” rallijkrosa seriālu izveidojis Makss Puhers, kurš ar “MJP Racing” komandu iepriekšējos divus gadus piedalījās pasaules rallijkrosa čempionātā. Sezonā tiks aizvadīti desmit posmi, pa diviem katrā sacīkšu nedēļas nogalē, un lielais fināls. Pirmais posms norisināsies 29. jūnijā, bet sezonas finišs tiks sasniegts 20. oktobrī.

Ar vienu no vadošās “GRC Titans” klases “Pantera RX6” rallijkrosa mašīnām trasē būs redzams arī 31 gadu vecais Padons. Spēkrats būšot ar “Hyundai i30” silueta virsbūvi.

“Ilgu laiku braucu rallijā, tāpēc rallijkross man ir kaut kas pilnīgi jauns,” stāsta Padons. “Man būs jāpierod, ka trasē blakus atrodas arī citas mašīnas.”

Zināms, ka čempionātā startēs arī kādreizējais F1 pilots un divkārtējais Lemānas 24 stundu sacīkšu uzvarētājs Alekss Vurcs, slavenās rallijkrosa dinastijas pārstāvji Timijs un Kevins Hanseni, arī Tomass Heikinens.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool