Gada nogalē aizvadīts Rīgas Ziemas kausa otrais posms

Aizgājušā gada nogalē, 30. decembrī Biķernieku trasē tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa izcīņas otrais posms. Tāpat kā pirmajā posmā, arī šoreiz ātrākais pilnpiedziņas klasēs bija Mareks Žukurs ar “Mitsubishi Lancer Evo”.

Rīgas ziemas kauss autosprintā norisinās otro sezonu. Tajā iespējams startēt ikvienam interesentam, jo ļauts piedalīties gan ar ielas, gan sporta automašīnām. Organizatori parūpējušies par dažādām trases konfigurācijām, kas sezonas garumā aptvers auto un kartinga trasi, tāpat jācer, ka uz nākamajām sacīkstēm dalībniekiem būs iespēja pacīnīties ziemai atbilstošos apstākļos – pa sniegu. Visi posmi tiek aizvadīti sestdienās, nākamais gaidāms 20. janvārī.

30. decembrī notikušajās otrā posma sacensībās 4WD klasē Mareks Žukurs (“Mitsubishi Lancer Evo”) pieveica pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieku Reini Nitišu (“Mitsubishi Lancer Evo X”), kurš arī starpsezonu izmanto, lai pabrauktu sacīkšu režīmā un ierindojās otrajā vietā, bet trešais šajā ieskaitē bija Jānis Hāns (“Subaru”). Žukurs uzvarēja arī SAILUN 4WD klasē, kur otrais bija Gatis Mitriķis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”), bet trešais – Artis Vicinskis (“Subaru Impreza”). Tāpat Žukuram uzvara 4WD OPEN vērtējumā, kur tuvākais sekotājs atkal bija Nitišs, bet Vicinskim šeit trešā vieta.

SAILUN 2WD klasē uzvarētāja laurus plūca 2017. gada Eiropas rallijkrosa vicečempions Artis Baumanis ar “Renault Clio”. Pie viena tilta piedziņas auto stūres sēdās Valts Zvaigzne (“Opel Astra”), iegūstot otro vietu, bet trešais bija Renārs Zapackis (“Honda Civic”). 2WD ieskaitē uzvarēja Reinis Trūps (“MG ZR”), aiz sevis atstājot Nauri Aizsilu (“VW Golf”), kamēr Baumanis šajā klasē palika trešais. Bijušais formulu braucējs Otto Birznieks (“Opel Astra”) spēja uzvarēt 2WD OPEN kategorijā, otro vietu guva Aizsils, bet trešo – Trūps.

SAILUN RWD klasē pirmo vietu izcīnīja Kaspars Mamons (“BMW”), otrais palika Kristaps Pliķēns (“BMW 323”), bet trešo vietu guva Alvis Buls (“BMW 525”). Tāpat Mamonam izdevās uzvarēt RWD klasē, kur otrais bija Jānis Visockis (“BMW”), kamēr trešajā vietā ierindojās Artis Jēkabsons (“BMW 328”). Tāds pats pirmo vietu izkārtojums – Mamons, Visockis, Jēkabsons – arī RWD OPEN klasē.

AUDI QUATTRO ieskaites klasē nepārspēts palika Jānis Sala (“Audi 90 quattro”), otro vietu izcīnīja Raivo Dripe (“Audi”), bet pirmo trijnieku noslēdza Niks Kanders (“Audi 80 Quattro”).

Tikmēr DĀMU klasē uzvara Kitijai Jeršovai (“Subaru Impreza”), kura aiz sevis atstāja Lauru Gluškovu (“VW Golf Mk2”) un Lindu Cikmaču (“Seat Leon”).