Folkreisa posma rīkotāji cer uz ziemu un gatavojas sacīkstēm

08/01/2018 |

Foto: Kaspars Cikmačs, 4rati.lv

Laika apstākļu situācija pirms svētdien gaidāmā LAF Folkreisa Ziemas kausa un LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pirmā posma rada diskomfortu sportistiem un līdzjutējiem, jo nav skaidrs, kā veidot nedēļu pirms cīņas un, kam īsti gatavoties. Taču rīkotājiem šādas situācijas ir daudz lielāks risks – ieguldīt darbu un finanses gaidāmajai cīņai, vai nē? Garkalnes autotrase šobrīd ar pilnu sparu gatavojas sacīkšu norisei.

Sarunas laikā rīkotājs Jānis Lepsis ir vienā no trasi gatavojošajiem traktoriem: “Gatavojam visu, ko šobrīd varam sagatavot. Situācija nervoza, prognozes ir mainīgas un nesaprotamas. Taču savā prātā esam nosprauduši mērķi 14. janvārī no rīta redzēt pilnu dalībnieku parku ar sportistiem!”

Šobrīd ļoti liels nezināmais ir riepu nosacījumi LAF Krosa komisijas kausa autokrosa posmam. “Pamatīga dilemma. Salu sola, sniegu nē. Tātad kailsals, un būtu muļķīgi izziņot sacīkstes ar radžu riepām. Tajā pašā laikā, ja visu dienu visi brauks bez radzēm, dienas otrajā pusē grunts būs noslīpēta, un vienalga iestāsies ledus apstākļi. Līdz ar to it kā prasītos trasi pirms sacensībām laistīt. Taču atkal dilemma – lai no liešanas būtu efekts ledus kārtas veidā, nepieciešamie ūdens un degvielas apjomi kļūst mežonīgi. Un tad ir jāzina, vai šī stratēģija nesīs tik daudz dalībnieku, kas atpelnītu šo darbu. Turklāt, ja ir ledus, garās naglas, bet nav sniega vaļņu, saasinās arī drošības jautājums… Šobrīd nezinu, kurš virziens būtu pareizāks.”

No Jāņa teiktā noprotams, ka potenciālajiem krosa braucējiem maksimāli ātri jādod ziņa par saviem plāniem startēt, un vēlamo riepu veidu gaidāmajās sacīkstēs.

Izmantotie resursi:
www.autocross.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool