El-Atija sesto reizi uzvar Marokas rallijā, Ekstroms izstājas pirms finiša

Nepilnas nedēļas garumā aizvadītas FIA Cross Country Pasaules kausa izcīņas sacensības “Rally du Maroc”, kurās pārliecinošu uzvaru izcīnīja trīskārtējais “Dakaras” čempions Nāsirs El-Atija.

Marokas rallijreidā bija jāveic pieci posmi, no kuriem četros ātrākā bija tieši “Toyota” rūpnīcas pilota El-Atijas pilotētā ekipāža. Katariešu pilots, kura stūrmanis bija Metjū Baumels, brauca ar 2021. gada “Toyota Hilux” pikapu, kas līdz janvārim tiks uzlabots, lai atbilstu T1+ klases noteikumiem Dakaras rallijā. El-Atijam šī ir jau sestā uzvara Marokā aizvadīto septiņus gadu laikā.

Vadību viņš pārņēma jau ar pirmo posmu un līdz finišam to nevienam neatdeva, bet nākamās trīs pozīcijas guva “Toyota Overdrive” komandas ekipāžas. Uzvarētāja tuvākais sekotājs bija Jazīds El Radži, kurš pirms tam bija uzvarējis sacensību ceturtajā posmā, bet summā guva otro vietu, no El-Atijas atpaliekot vairāk par 15 minūtēm. Vairāk par stundu zaudēja Lusio Alvaress, bet ceturto vietu sasniedza Ronans Šabo.

Vēl noslēdzošajā dienā ceturto vietu rallija kopvērtējumā ieņēma Matiass Ekstroms, bet “X-Raid” komandas braucēja “Mini” automobilis 62. kilometrā pēkšņi apstājās tehnisku problēmu dēļ.

Pasaules kausa nākamais posms būs “Abu Dhabi Desert Challenge”, kas no 5. līdz 11. novembrim norisināsies Apvienotajos Arābu Emirātos, savukārt sezona noslēgsies ar “Hail Rally”, kas no 6. līdz 11. decembrim plānots Saūda Arābijā. Tās būs pēdējās vērienīgās sacensības pirms Dakaras rallija.

10 JC. Yacopini / Am. Yacopini Can-Am +2:42:02

Tikmēr motociklu kategorijā FIM Pasaules čempionāta sezona jau noslēgusies. Marokā uzvaru guva Pablo Kvintanilla, kurš aizvadīja vien otrās sacensības “Honda” rūpnīcas komandas sastāvā, bet par čempionu otro reizi karjerā kļuvis KTM vienības braucējs Matiass Valkners, kurš 2018. gadā uzvarēja Dakaras rallijā.