Ekstrems: “Ar nepacietību gaidu Rīgas posmu”

06/09/2017 |

Foto: World RX

Izcīnot savu ceturto uzvaru pēc kārtas, PSRX Volkswagen Sweden komandas pilots Johans Kristoferons kļuvis par pirmo pilotu FIA pasaules rallijkrosa čempionāta vēsturē ar šādu panākumu. Piedāvājam ātrāko braucēju komentārus pēc sacensībām Francijā.

Šī bija zviedru pilota Kristofersona astotā reize pēc kārtas ar izcīnītu vietu uz goda pjedestāla, kas ir vēl viens Pasaules RX rekords. Bretagne World RX of France otro vietu izcīnīja vietējo fanu favorīts Sebastjēns Lēbs, bet pagājušā gada Pasaules RX čempions Matiass Ekstrems kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Cooper Tires RX2 International Series uzvaru posmā, priekšlaicīgi kļūstot arī par čempionu, izcīnīja Francijas pārstāvis Sirils Reimons. Šosezon atlicis vēl viens RX2 ieskaites posms Gumtree World RX of South Africa, bet Reimons titulu jau ir nodrošinājis, jo nevienam no pilotiem nav pat matemātisku izredžu viņu noķert kopvērtējumā. Beļģis Gijoms De Riders izcīnīja otro vietu, bet ar Latvijas Automobiļu Federācijas licenci startējošais Vasīlijs Grjazins sacensības noslēdza trešajā vietā, kas ir viņa sezonas labākais rezultāts.

“Tas ir fantastiski, es automašīnā jūtos lieliski un šis ir rezultāts visas komandas smagajam darbam,” stāsta Kristofersons, kurš savu Pasaules RX kopvērtējuma pārsvaru pār komandas biedru Peteru Solbergu palielināja līdz 46 punktiem. Kristofersons izcīnīja arī Monster Energy Super Charge balvu par labāko startu finālā.

28 gadus vecais pilots, kurš vadībā bija jau no fināla pirmajiem metriem, turpina: “Laikapstākļi šoreiz nostrādāja man par labu, un man ir paveicies būt komandas biedram tik pieredzējušam braucējam kā Peters, no kura varu iegūt daudz vērtīgas informācijas. Protams, viss kļūst daudz vienkāršāk, ja komandā ir divi braucēji, kuri smagi strādā un savstarpēji dalās ar informāciju – tieši komandas darbs PSRX ietvaros ir tas, kas palīdz mums noturēties virsotnē. Šobrīd komandu ieskaitē esam iekrājuši jau 112 punktu pārsvaru, un komandu čempiona tituls ir mūsu galvenā prioritāte, taču mēs turpināsim smagi strādāt un, cerams, ka tas dos iespēju cīnīties par uzvarām arī individuālajā ieskaitē.”

Otro vietu izcīnījušais Lēbs, kurš bija vadībā pēc pirmās dienas divām kvalifikācijas sesijām: “Protams, es labprātāk būtu uzvarējis, taču šī bija lieliska nedēļas nogale. Šoreiz jutu, ka spējam cīnīties ar Volkswagen un varējām cīnīties par uzvaru sacensībās. Johans finālā bija ārkārtīgi ātrs, taču arī es veicu labu braucienu ļoti sarežģītos apstākļos. Mēs ar Timmiju šonedēļ cīnījāmies par augstākajām pozīcijām, kas ir laba zīme pirms atlikušajiem posmiem. Mans mērķis Latvijā ir uzvara, taču rallijkrosā var notikt jebkas un mums vēl aizvien ir vairākas lietas ko uzlabot. Kā minēja Johans, ir lieliski, ja ir komandas biedrs, no kura vari mācīties – mēs ar Timmiju rūpīgi pētām datus un strādājam kopā, viņam gan finālā nedaudz nepaveicās.”

Pagājušā gada Pasaules RX čempions Ekstrems atgriežas uz goda pjedestāla pirmoreiz kopš Hockenheim RX: “Ir lieliski atgriezties labāko trijniekā – kā komanda varam būt priecīgi un censties spert nākamo soli uz priekšu,” priecīgs ir Ekstrems. “Ar nepacietību gaidu gan Rīgas, gan Vācijas posmus – abās trasēs esam aizvadījuši testus un cerams spēsim būt vēl tuvāk līderiem. Rallijkrosā cīņa notiek par sekundes simtdaļām, tāpēc ceru, ka nākamajos posmos spēsim veiksmīgāk aizvadīt kvalifikācijas, lai savā pusfinālā startētu no pirmās vietas.”

Hoonigan Racing Division pilots Andreass Bakeruds izcīnīja ceturto vietu, tieši priekšā Solbergam, kura cīņa par labu rezultātu beidzās ar pārsistu riepu. Team Peugeot-Hansen pilots Timmijs Hansens uzvarēja savā pusfinālā un finālu sāka no pirmās starta rindas, blakus Kristofersonam. Hansens Francijas posmā uzvarēja pirms diviem gadiem, taču nespēja šo panākumu atkārtot šogad, ātrumkārbas defekta dēļ esot spiests izstāties fināla ceturtajā aplī.

Amerikānis Kens Bloks sacensības noslēdza septītajā vietā, pēc fantastiska sacensību sākuma, kur Hoonigan Racing Division pilots pēc pirmās dienas bija trešajā vietā. Pagājušā gada Euro RX čempions Kevins Hansens sacensībās finišēja astotais, bet MJP Racing Team Austria pilots Timo Šeiders bija devītais. Desmitnieku noslēdza STARD pārstāvis Jānis Baumanis, bet EKS komandas biedri Topi Heikinens un Reinis Nitišs ieņēma, attiecīgi, vienpadsmito un divpadsmito vietu.

Priekšpēdējā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta (Euro RX) posmā uzvaru 35 Supercar klases auto konkurencē izcīnīja norvēģis Tomass Brintesons. “Šis ir manas karjeras lielākais sasniegums,” staroja Brintesons, kurš pagājušajā sezonā izcīnīja otro vietu RX2 klases priekšgājējā – RX Lites klasē. Ungārs Tamāšs Pāls Kišs izcīnīja otro vietu, bet 2016. gada Francijas rallijkrosa čempions Firmins Kadedu finišēja trešais. Zviedrs Antons Marklunds sacensības noslēdza ceturtajā vietā, un vēl aizvien ir kopvērtējuma līderis ar 18 punktu pārsvaru (neraugoties uz 5 punktu zaudēšanu par trešā brīdinājuma saņemšanu).

Cīņa par Super1600 klases čempiona titulu kļuva vēl ciešāka, Francijas posmā uzvarot pagājušā gada čempionam Kristianam Sabo, kurš līdz ar to kļuvis par jauno kopvērtējuma līderi – vienu punktu priekšā Latvijas pārstāvim Artim Baumanim. Posmā otro vietu izcīnīja francūzis Maksimiliēns Eveno, bet dānis Ulriks Linemans finišēja trešais.

Desmitais Pasaules RX posms notiks Austrumeiropā, čempionātam otro reizi viesojoties Rīgā, kur no 15. līdz 17. septembrim notiks Neste World RX of Latvia.

Izmantotie resursi:
www.rxlatvia.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool