EKS komanda ar jaunu pilotu atgriežas pasaules čempionātā

04/03/2019 |

Foto: EKS

Matiasa Ekstroma rallijkrosa komanda “EKS” šogad tomēr atgriezīsies pasaules čempionātā, lai gan vēl decembrī tika paziņots par aiziešanu.

Iepriekš “EKS” bija viena no vadošajām vienībām pasaules rallija čempionātā, taču pēc “Audi” rūpnīcas atbalsta zaudēšanas Ekstroms izlika pārdošanā savus “Supercar” klases spēkratus un paziņoja, ka komanda neturpinās startēt sacīkstēs.

Tagad lēmums mainīts, Ekstroms ir noslēdzis līgumu ar ungāru sportistu Križtianu Žabo, kurš piedalīsies pasaules čempionāta posmos ar 2018. gada specifikācijas “Audi S1 Supercar” automobili. Testus plānots uzsākt nekavējoties.

“Gribēju šogad strādās kopā ar Križu, jo pagājušajā sezonā viņa rezultāti bija ļoti cerīgi un paredzu viņam spožu nākotni,” skaidro Ekstroms. “Šogad pasaules čempionāta dalībnieku sastāvs ir krietni mainījies, tāpēc domāju, ka viņam ir lielas iespējas būt vienam no labākajiem un uzvarēt daudzās sacīkstēs..”

Žabo savā karjerā divreiz kļuvis par Eiropas čempionu “Super1600” klasē “Volland Racing” komandas sastāvā, bet pērn debitēja “Supercar” kategorijā, aizvadot divus Eiropas čempionāta posmus “EKS” vienībā. Braucot ar gadu vecu “Audi”, ungāru pilots debijas reizē Francijā izcīnīja augsto otro vietu.

“Es gribu uzvarēt pasaules čempionātā,” ambiciozi paziņojis Žabo. “Braukšu vienā no labākajām komandām ar vienu no labākajām mašīnām. Uzvara čempionātā ir mans galvenais mērķis, bet otrs mērķis ir iekļūt pirmajā trijniekā iespējami vairāk posmos. Šī ir “tagad vai nekad” iespēja.”

Jau šonedēļ tiks publicēti visi 2019. gada pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieki, jo pieteikumu iesniegšanas termiņš ir noslēdzies.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool