PROSPEED sagatavotais Mitsubishi Lancer Evolution gatavs 2013. gada Dragreisa sezonai!

02/05/2013 |

Info: Gatis Smudzis
Foto: Māris Ozoliņš (draugiem.lv)

Beidzot ir iestājies pavasaris un arī vasara vairs nav aiz kalniem. Lielāka daļa motoru sporta veidu Latvijā jau ir startējuši savas sezonas, tie kas vēl nav, veic beidzamos uzlabojumus, lai uz starta stātos labākajā komplektācijā. Arī Dragreisa sezona šogad solās būt aizraujoša, jaunie organizatori mēģinās šim sporta veidam dažādus izmantot dažādus „publikas magnētus”, kas celtu šo tehniski interesanto un aizraujošo sacīksti jaunos augstumos. Šogad plānoti seši posmi, kur pirmais un pēdējais notiks Rīgā, Biķernieku kompleksā, bet atlikušie četri – Jēkabpilī, Igaunijā (trase tiks precizēta), Liepājā un Daugavpilī.

Tā kā visi dalībnieki pa ziemu ir pacentušies un atrāda savus spēkratus, saucot četrciparu jaudas skaitļus, arī Māris Ozoliņš un PROSPEED darbnīcā būvētais Mitsubishi Lancer Evolution ir gatavs jauniem startiem prestižajā Unlimited klasē. 2013. gada mērķi ir skaidri: censties 201 metru nobraukt zem 6 sekundēm un 402 metrus zem 9 sekundēm. Lai arī konkurentiem būs jaudīgāki spēkrati, Māris ir kareivīgi noskaņots, jo vēlas cīnīties par uzvarām un atgūt savu čempiona titulu.

Uz 2013. gada sezonu ir pamainīts automašīnas vizuālais izskats, jo Mitsubishi Lancer Evolution ticis pie viengabala priekšas. Veikti arī nopietnāki tehniskie uzlabojumi, kas ļaus efektīvāk izmantot jaudu un griezes momentu. Šogad mašīnai ir jauns dzinējs un turbīna, ko sagatavojusi PROSPEED darbnīcā sadarbībā ar ASV kompānijām Buschur Racing un Precision Turbo Engineering. Dzinēju regulējumus PROSPEED darbnīcā veica mehāniķi ņemot vērā ASV sadarbības partneru ieteikumus, jauda ir palielināta līdz aptuveni 1000 zs, tāds pats ir arī griezes moments un dzinējs spējīgs sasniegt līdz pat 10 000 apgriezienu minūtē. Arī ātrumkārbā ir veikta pārbūve ar citām ātrumu attiecībām, kas tagad vairāk atbilst dragreisa un konkrētā motora regulējumu diapazona specifikai. Papildus ir veikti uzlabojumi aerodinamikā un automašīna ir atvieglināta.

 

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool