Jauni Latvijas rekordi un aizraujošas cīņas Latvijas dragreisa čempionāta 3.posmā

17/06/2013 |

Info: Jolanta Jermacāne

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas Dragreisa čempionāta 3.posms norisinājās Igaunijā, Haapsalu.

Vairākkārtējais dragreisa čempions Ilmārs Zausajevs arī šoreiz nestartēja Unlimited klasē, tā vietā, startējot ar savu „Carbon Destroyer” junioru, piedalījās ProStreet ieskaitē, kurā  šoreiz izcīnīja otro vietu. Jau nākošnedēļ Ilmārs plāno piedalīties sacensībās Baltkrievijā, lai mērotos spēkiem ar ārvalstu spēcīgākajiem dalībniekiem.

Savukārt Unlimited ieskaitē bija jūtama spriedze, Normunda Lāča Mitsubishi Lancer Evolution bija sagatavots ar jauno 1500 Zs motoru. Normunds Lācis veica vien vienu kvalifikācijas braucienu, un uzstādīja jaunu Latvijas dragreisa rekordu:  402m distance 9,2 sekundēs.

Tomēr arī šoreiz Normundu piemeklēja tehniskas dabas problēmas – ātrumkārbas defekts, jo pagājušajā posma treniņos viņš no otrā ātruma esot ielicis nevis trešajā, bet gan pirmajā, līdz ar to šajā posmā nācās izjust sekas.

Normunda Lāča sīvākais konkurents un komandas biedrs Māris Ozoliņš stājās uz starta kopā ar igauņu autobraucēju Mati Pold, kur Igaunijas pārstāvis izrādījās veiksmīgāks, atstājot Māri Ozoliņu trešajā vietā.

Līdz ar to, par godpilno vietu cīnījās Normunds Lācis ar Mati Pold. Igauņu autobraucējs veica falšstartu, tā uzvaru atstājot Normundam.

‘’Šīs sacensības patiesi bija vienas no grūtākajām. Auto bija sagatavots ar jauno motoru, tomēr nebija atbilstoši noregulēts, kā arī galu galā pievīla ātrumkārba. Tomēr neskatoties uz visām likstām, esam sasnieguši neticami labu rezultātu! Vēlos pateikties visiem atbalstītājiem, savam mehāniķim Norbertam Štrodaham par pacietību un ieguldīto darbu, un mūsu jaunajam sadarbības partnerim www.vaudio.lv. Mūsu mērķis-Liepājā 402m distancē sasniegt laiku zem 8.5 sekundēm, un pierādīt ka esam ātrākās automašīnas īpašnieki Latvijā!’’ , komentē Normunds Lācis.

Arī Pro A klases ilggadējo čempionu Edgaru Eriņu piemeklēja sacensību laikā piemeklēja auto ritošās daļas tehniskas dabas problēmas, kas liedza Edgaram cīnīties par godpilnām vietām. Cerams Liepājā Edgars Eriņš stāsies uz starta, lai veiksmīgi atgūtu zaudēto.

 

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool