Dakaras rallijs tuvojas finišam, drāma smago auto klasē

20/01/2018 |

Foto: oasport.it

Dakaras rallija 13. posmā piektdien avāriju piedzīvoja šo sacensību titulētākais braucējs Stefans Petransels, kamēr tehnisku problēmu dēļ izstājās smago auto klases viens no favorītiem, Federiko Viljagra. Līdz ar to visās ieskaites kategorijās situācija cīņā par uzvaru samērā skaidra, lai gan pēdējie kilometri, protams, var ieviest izmaiņas.

Vienas no pasaulē grūtākajām motoru sporta sacīkstēm neizbēgami pietuvojušās noslēgumam, bet piektdien turpinājās Argentīnas teritorijā, braucējiem veicot posmu no Sanhuanas uz Kordobu. Ātrumposms bija sadalīts divās daļās, vispirms cīņā aizvadot 124 km, bet pēc tam – 244 km, kamēr pa vidu nācās nobraukt 382 km garu pārbraucienu.

Dienu kā līderis auto klasē sāka Karloss Sainss, kuram 45 minūtes zaudēja Stefans Petransels, tomēr “Peugeot” komandai dubultuzvaru izcīnīt visdrīzāk nebūs iespējas. Jau dienas pirmajā pusē Petransels ietriecās kokā, turklāt traumēja īkšķi. Ar komanda biedra Sirila Deprē palīdzību veterāns tika līdz ātrumposma pirmās daļas beigām, kur varēja saņemt tehnisko palīdzību, taču zaudēts bija daudz un kopvērtējumā Petransels no otrās pozīcijas atkritis uz ceturto.

Ceturto reizi šogad ātrāko dienas laiku sasniedza “Toyota Gazoo” komandas pilots Nasers Al-Atija, kurš līdz ar to pakāpies uz otro vietu kopvērtējumā. Tiesa, līdz Sainsam, kurš turpina braukt piesardzīgi, ir 46 minūtes, un pēdējā dienā diez vai to izdosies dzēst. Uz trešo pozīciju visticamāk būtu pacēlies Bernhards ten Brinke (“Toyota”), tomēr tehnisku problēmu dēļ ātrumposma otrajā daļā sportists izstājās. Līdz ar to trešais Dakaras rallija kopvērtējumā pirms pēdējā posma ir Ženels de Viljē (“Toyota”).

Dramatisks pavērsiens notika smago auto ieskaitē, kur tehnisku problēmu dēļ izstājās Federiko Viljagra (“Tatra”). Dienas sākumā viņu no Eduarda Nikolajeva (“Kamaz”) šķīra vien sekunde, taču tehnika neizturēja. Nikolajevs tikmēr sasniedza dienas ātrāko laiku smago mašīnu ieskaitē un tuvojas uzvarai sacīkšu kopvērtējumā.

 

Dakaras rallijs noslēgsies sestdien, 20. janvārī, Kordobas apkaimē veidot 120 km garu lokveida ātrumposmu.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool