Dakaras rallijā viens no braucējiem startēs zem Latvijas karoga

29/11/2017 |

Foto: Konturterm Racing Team

2018. gada janvārī Dakaras rallijā uz starta izies ukraiņu autosportists Oļegs Uperenko, kurš sacensībās piedalīsies zem Latvijas karoga. Automobiļu klasē uz starta arī trīs lietuviešu ekipāžas.

Līdz 40. Dakaras rallija sākumam atlicis vien nedaudz vairāk par mēnesi un organizatori publiskojuši informāciju par maršrutu un dalībniekiem. Kopumā startam tiek gatavoti 332 spēkrati, kam būs jāaizvada gandrīz 9000 km garš brauciens pa Peru, Bolīvijas un Argentīnas neceļiem, 4500 km veicot ātrumposmos.

Automobiļu kategorijā uz starta stāsies 91 ekipāža. Uz “Toyota PJ Cruiser” ar 382. starta numuru būs attēlots Latvijas karogs, jo tieši ar Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) izdotu licenci tās sastāvā brauks ukraiņu stūrmanis Oļegs Uperenko. Viņš startēs “Konturterm Racing” komandā, kuras pilots būs krievu autosportists Ivans Šihotarovs. Pirms gada šis duets Dakaras rallijā startēja pirmo reizi, labākajā no ātrumposmiem uzrādīja 17. rezultātu, bet finišu sasniedza 37. vietā.

Iespaidīgā sastāvā uz Dakaru dosies lietuvieši, kas visi startēs ar “Toyota Hilux” pikapiem. Benediktam Vanagam tā būs jau sestā reize uz starta šajās sacīkstēs. Šogad viņš izstājās, bet labāko rezultātu sasniedza 2015. gadā, kad finišēja 26. vietā. Teorētiski gan viņam tehnika ļauj cīnīties par vēl augstākām pozīcijām. Pieredzes bagātais Antans Juknevičs uz starta izies jau astoto reizi, bet tieši pirms gada viņš sasniedza sav personīgi labāko rezultātu, kad finišēja 21. vietā. Vaidots Žala Dakaras rallija finišu centīsies sasniegt trešo reizi – pagaidām viņam tas nav izdevies, taču varbūt tieši tāpēc izlemts mainīt tehniku.

Spēcīgākā automobiļu klasē solās būs “Peugeot” komanda, ko arī šogad pārstāvēs pašreizējais Dakaras čempions Stefans Petransels, bijušais uzvarētājs Karloss Sainss, kā arī Sirils Deprē un Sebastjēns Lēbs. Jaatceras arī par ātrajiem Naseru Al-Atiju un Žinelu de Viljē, kuri pilotēs “Toyota Gazoo Racing” komandas pikapus. Tāpat pamatīgi gatavojusies “X-Raid” vienība, kas daļai no saviem pilotiem sagatavojuši bagija tipa spēkratus, ar vienu no kuriem startēs Miko Hirvonens. Spēcīgi solās būt arī šīs komandas braucēji Nani Roma, Orlando Terranova un Bernhards ten Brinke.

45 mašīnas startēs smago auto ieskaitē. Favorīte šeit, protams, spēcīgā “Kamaz” rūpnīcas komanda, kuras sastāvā brauks Eduards Nikolajevs, Dmitrijs Sotņikovs, Ajrats Mardījevs un Antons Šibalovs. Pretenzijas uz augstiem rezultātiem noteikti būs arī tādiem spēcīgiem pilotiem kā Federiko Viljagra (“Iveco”), Aleksandrs Vasiļevskis (“MAZ”), Alešs Lopraiss (“Tatra”), Martins Koliomijs (“Tatra”), Martins van den Brinks (“Renault”), Arturs Ardavičs (“Iveco”), Sjarhejs Vjazovičs (“MAZ”).

Starp 143 motociklu klases dalībniekiem arī lietuvietis Balis Bardausks ar “KTM”, kuram šī būs debija Dakarā. 50 braucēji startēs kvadriciklu klasē, bet vēl 14 – UTV ieskaitē.

DALĪBNIEKU SARAKSTS

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool