Dakaras rallija līderi meklē jaunas komandas; tiks mainīts maršruts

28/02/2018 |

Foto: dakar.com

Nākamā gada Dakaras rallijā varētu tikt būtiski mainīts veicamais maršruts, kamēr pēc “Peugeot” rūpnīcas komandas aiziešanas gaidāmas vadošo pilotu pārejas uz citām vienībām.

“Mums ir daudz labu pilotu, bet maz mašīnu,” skan pieredzējušā Karlosa Sainsa vārdi.

Sainss ir viens no četriem vadošajiem braucējiem, kuri pēc šī gada Dakaras palikuši bez komandas. Tas pats sakāms par Stefanu Petranselu, Sebastjēnu Lēbu un Sirilu Deprē.

Sainss atklāj, ka jau sācis sarunas ar “X-Raid Mini” un “Toyota Gazoo Overdrive” komandām, jo vēlas turpināt startēt pasaulē grūtākajā rallijreidā. Tiesa, neviens šobrīd nevēlas steigties ar līgumu parakstīšanu, jo vēl nav skaidrs, pa kādu maršrutu sacīkstes notiks, līdz ar to arī nav saprotams, ar kāda veida mašīnām startēt būs apstākļiem piemērotāk – 4×4 vai 4×2.

Baumu līmenī zināms, ka Dakaras rallija direktors Etjēns Laviņs plāno veikt būtiskas izmaiņas sacensību maršrutā. Iespējams, 2019. gada janvārī gaidāmās sacensības startēs Ekvadorā, šķērsos Peru, kuras ziemeļos ir plaša kāpu zona, bet finišēs Čīlē. Ekvadora labprāt vēloties uzņemt Dakaras ralliju, Peru tas jau notiek, bet Čīlē ir jauna valdība, kas arī labprāt vēlas redzēt sacensības atgriežamies šajā valstī, kamēr iepriekšējie vadītāji bija pretējā noskaņojumā.

Iespējams, “Peugeot” rūpnīcas komandas iesākto turpinās “PH Sport”, kas 2019. gadā varētu startēt Dakaras rallijā ar tām pašām mašīnām. Uz amatu šajā vienībā pretendē pieredzējušais Petransels, taču runā, ka viņš varētu būt pilots vai arī komandas vadītājs. Deprē tikmēr esot tuvu tam, lai pievienotos “X-Raid Mini” komandai, un viņu vēlas sponsorēt kompānija “Red Bull”.

Šomēnes “PH Sport” komanda jau veica testus ar “Peugeot DKR” automašīnu, un tajos piedalījās ne vien Lēbs, bet arī vadošie motociklu klases braucēji Tobijs Praiss un Antuāns Meo, kurus pieredzējušais francūzis apmācīja. Varbūt jau nākamgad viņus ieraudzīsim automobiļu kategorijā, kā tas jau iepriekš ne reizi vien novērots, kad motociklisti izvēli par labu veic četru riteņu braucamrīkiem.

Vai Lēbs vēl startēs Dakarā, nav zināms, bet sportists jau paziņojis, ka šogad “Peugeot” rūpnīcas komandas sastāvā aizvadīs pilnu sezonu pasaules rallijkrosa čempionātā, tāpat piedalīsies vairākos pasaules rallija čempionāta posmos “Citroen” vienībā.

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool