Titulētais Petransels kļūst par Dakaras rallija jauno līderi

06/01/2017 |

Foto: motorsport.com

Dakaras rallijā piektdien aizvadīts laikapstākļu dēļ saīsinātais piektais ātrumposms, kurā uzvarēja Sebastjēns Lēbs, savukārt kopvērtējuma vadībā izvirzījies divpadsmitkārtējais šo sacensību čempions Stefans Petransels.

Sportisti aizvadīja pirmo pilno dienu Bolīvijas teritorijā, veicot posmu no Tupicas uz Oruro. Galamērķa apkaimē laikapstākļi nebija piemēroti sacensību norisei, tādēļ organizatori finiša līniju pārcēla daudzus kilometrus atpakaļ, kā rezultātā bija jāveic nevis plānotie 447 km, bet gan tikai 219 km.

Sebastjēns Lēbs (“Peugeot”), kurš iepriekš bija rallija līderis, bet tehnisku problēmu dēļ pirmo vietu bija zaudējis, šodien atkal izrādījās ātrākais. Vienubrīd viņa pārsvars bija ļoti ievērojams, bet finišā francūzis iebrauca 44 sekundes priekšā Nani Romam (“Toyota”), kamēr trešais finišēja Stefans Petransels (“Peugeot”), tādā veidā kļūstot par jauno kopvērtējuma līderi.

Cīņa kopvērtējumā gan aizvien ir ļoti sīva, jo Lēbs, kurš tagad ir otrais, atpaliek tikai vienu minūti un deviņas sekundes, bet Sirils Deprē (“Peugeot”), kurš šodienas laikā no pirmās pozīcijas atkritis uz trešo, zaudē nepilnas piecas minūtes.

Neveiksmīgs posms Lietuvas sportistam Antanam Juknevičam (“Toyota”), kurš zaudēja nepilnas trīs stundas. Savukārt ar augsto 17. rezultātu dienu noslēdza Latviju pārstāvošā stūrmaņa Oļega Uperenko ekipāža, ar pilotu Sergeju Šikhotarovu (“Toyota”) – kopvērtējumā viņi jau 37. vietā.

Otro dienu pēc kārtas smago auto ieskaitē uzvaru guva Žerārs de Rojs (“Iveco”), kas viņam tagad ļauj kļūt par Dakaras rallija līderi, jau piekto šo sacensību laikā. Aizmugurē seko “Kamaz” komandas piloti Eduards Nikolajevs, zaudējot divas minūtes, un Dmitrijs Sotņikovs, kurš atpaliek septiņas minūtes. Arī ceturtajā vietā šobrīd “Kamaz” pilots, Ajrats Mardījevs.

Rezultāti >>

Pa to laiku Āfrikā turpinās rallijreids “Africa Eco Race”. Sportisti aizvadīja pēdējo dienu Marokas teritorijā, veicot 456 km garu ātrumposmu.

Tāpat kā ceturtajā posmā, arī piektdien ātrākais bija Tjerī Maņaldi (“Ford”), taču Vladimirs Vasiļjevs (“Mini”) atkal spēja daudz neatpalikt, ieņēma otro vietu un saglabā līderpozīciju kopvērtējumā. Krievu pilota ekipāža šobrīd ir 22 minūtes priekšā Maņaldi, bet Andrejs Karginovs (“Kamaz”) šajā dienā atguva trešo vietu kopvērtējumā, kā arī aizvien ir līderis smago auto klasē.

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool