Tātad vēlreiz – Jānis uzvarējis 15. ātrumposmā!

Par prieku saviem daudzajiem līdzjutējiem, latvietis Jānis Vinters guva uzvaru šodien notikušajā pēdējā Dakāras rallijreida ātrumposmā, kas sešpadsmit kilometru garumā stiepās gar leģendām apvīto Rozā ezeru Senegālā. Līdz ar to šī gada sacensības ir noslēgušās un mūsu censonis sasniedzis vēsturisku panākumu, kopvērtējumā gūstot sesto vietu.

Šodien sportistiem kopumā bija jāveic 96 kilometrus gara distance pa pašu “Lac Rose” pludmali un lielākā daļa braucēju par pozīcijām rezultātu tabulā vairs necīnījās. Tas gan nekādā veidā nemazina Jāņa sasnieguma vērtību, jo tieši viņu atcerēsies kā pēdējo, kurš guvis uzvaru 2007. gada maratonā.

Par Dakāras rallijreida uzvarētāju otro reizi karjerā kļuva franču motobraucējs Sirils Desprē no “Gauloises KTM” rūpnīcas komandas, tomēr viņš šo dienu pavadīja pavisam mierīgi un nekur neskrienot sasniedza finišu ar 56. ātrāko laiku. Otro vietu Dakārā guva cits Francijas pārstāvis Davids Kasto, bet trešais šoreiz ir amerikānis Kriss Blaiss.

Lieki atgādināt, ka Jānim Vinteram savu sesto pozīciju izdevās saglabāt un tas ir teju fenomenāls rezultāts. Viņam priekšā finišējuši tikai un vienīgi Dakāras zvaigznes, Palu Andersu Ūlevalseteru un Helderu Rodrigesu ieskaitot. Kopumā Jānis uzvarētājam pazaudēja 2 stundas un 44 minūtes, bet atcerēsimies, ka viņam ne visai veiksmīgi izdevās veikt Eiropas posmus, kur nieka 184 kilometru garumā tika zaudētas 40 minūtes. Savu īsto spēku braucējs pierādīja jau devītajā ātrumposmā no Tičitas uz Nemu, kur arī finišēja priekšā visiem pārējiem.

Atsevišķs stāsts ir par otru “JV Moto Team Riga” braucēju Eināru Vinteru. Viņš šogad nolēma sekot sava jaunākā brāļa pēdās un jau debijas reizē kopvērtējumā guva necerēti augsto četrpadsmito vietu. Šodien sportists mazliet piebremzēja un neriskējot finišēja ar 29. labāko laiku. Atcerēsimies, ka arī Jānis bija ļoti ātrs pirmajos divos mēģinājumos iekarot Dakāru, tomēr ne 2004., ne 2005. gadā finišēt nebija viņa spēkos.

Otro vietu šodienas ātrumposmā guva norvēģis Pals Anders Ūlevalseters, turklāt viņš no Jāņa Vintera atpalika nieka septiņas sekundes. Portugāļu galvenā cerība Helders Rodrigezs šoreiz ierindojās trešajā vietā un kopvērtējumā izcīnīja piekto pozīciju. Līdz ar to Dakāras rallijreids, kas šogad risinājās jau 29. reizi, pēc divu nedēļu ilgušām cīņām ir noslēdzies.