Petranselam sadursme ar motosportistu un laika kompensācija

12/01/2017 |

Foto: motorsport.com

Pēc tam, kad trešdien plānotais devītais posms Dakaras rallijā tika atcelrs, sacensības atsākās ceturtdien, vieglo auto klasē sākotnēji uzvarot Sebastjēnam Lēbam, kamēr sadursmi ar motociklistu piedzīvoja Stefans Petransels, kurš vēlāk saņēma laika kompensāciju un arī pirmo vietu.

Dakaras rallijs turpinās Argentīnā, kur šodien no Čilesito uz Sanhuanu bija jāveic 751 km gara distance, tostarp 449 km garš ātrumposms, kas sastāvēja no divām daļām.

Vieglo auto klasē ātrākās bija trīs “Peugeot” ekipāžas – kopvērtējuma līderis Sebastjēns Lēbs guva uzvaru, otrais finišēja Sirils Deprē, kamēr trešo labāko rezultātu sasniedza Stefans Petransels.

Petransels šodienas posmā sadūrās ar motosportistu Simonu Marčiču, kurš negadījumā lauzis kāju. Ekipāža apstājās un kopā ar cietušo sagaidīja mediķus, kas prasīja apmēram desmit minūtes. Rezultātā vēlāk Petransels saņēma vairāk nekā 14 minūšu kompensāciju, tika atzīts par uzvarētāju posmā, kā arī atguva vadību kopvērtējumā. Šobrīd Lēbs ir otrais, zaudējot viņam sešas minūtes.

Nani Roma (“Toyota”) šīs dienas laikā pazaudēja aptuveni pusstundu un tagad jau nepilnu stundu atpaliek no līdera, bet saglabā ceturto vietu. Tikmēr līdz šim piektajā pozīcijā esošais Miko Hirvonens (“Mini”) sadūrās ar vienu no smagajām mašīnām, sabojāja radiatoru un zaudēja aptuveni trīs stundas. Viņš šobrīd izkritis no cīņas par vadošajām pozīcijām.

18. vietu desmitajā posmā ieguva lietuvietis Antans Juknevičs (“Toyota”), kurš kopvērtējumā tagad ieņem 25. vietu, savukārt Latvijas pārstāvja Oļega Uperenko ekipāža, ko pilotē krievs Sergejs Šikhotarovs (“Toyota”) desmitā posma finišu nesasniedza.

Starp smago auto ekipāžu pilotiem posmā ātrākais izrādījās Eduards Nikolajevs (“Kamaz”), kurš līdz ar to pārņēmis vadību kopvērtējumā. Otrais ceturtdienas posmā Dmitrijs Sotņikovs (“Kamaz”), kurš no pirmās pozīcijas rezultātos nobīdīts uz otro vietu, tomēr komandas biedram zaudē tikai piecas minūtes. Krietni vairāk laika pazaudēja Žerārs de Rojs (“Iveco”), kurš saglabājis trešo vietu, bet šobrīd jau ir 24 minūtes aiz Nikolajeva.

Rezultāti >>

Mauritānijā pa to laiku turpinās “Africa Eco Race”. Šajā rallijā desmitajā posmā, kas bija 423 km garš, uzvarēja Žans Antuāns Sabatjē (“Bugga One”), bet kopvērtējumā jau ar vairāk nekā divu stundu pārsvaru pār tuvāko sekotāju aizvien līderis ir Vladimirs Vasiļjevs (“Mini”). Tikmēr smago auto ieskaitē pirmo vietu joprojām ieņem Andrejs Karginovs (“Kamaz”).

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool