Lēbs kļūst par Dakaras rallija līderi

03/01/2017 |

Foto: motorsport.com

Guvis uzvaru Dakaras rallija otrajā ātrumposmā, par sacensību līderi kļuvis deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs, kurš šogad Dienvidamerikā uz starta iziet otro reizi karjerā.

Otrdien sportisti Argentīnas teritorijā veica 803 km garu distanci no Reistencijas uz Sanmigelu de Tukumanu, tostarp 275 km garu ātrumposmu.

Sebastjēns Lēbs (“Peugeot”) distanci veica nedaudz vairāk kā divās stundās, par nepilnu pusotru minūti pārspējot vakardienas ātrāko braucēju Naseru Al-Atiju (“Toyota”). Trešajā vietā ierindojās Karloss Sainss (“Peugeot”). Tikmēr neveiksmi piedzīvoja pirmā ātrumposma otrās vietas ieguvējs Havjērs Ponss, kurš savam “Ford” spēkratam nolauza vienu no aizmugurējiem riteņiem un palika trasē gaidīt tehnisko palīdzību.

Pēc veiktiem diviem ātrumposmiem vieglo auto klasē Dakaras rallijā līdz ar to pa līderi kļuvis Lēbs, tomēr rezultāti aizvien ļoti blīvi. Al-Atija, kura auto vakar pēc ātrumposma beigām aizdegās, bet tika paglābts, tagad zaudē 28 sekundes, kamēr Sainss ir trešais, atpaliekot nepilnas divas minūtes.

Labi rezultāti abiem ar “Toyota” pikapiem startējošajiem lietuviešu pilotiem – Benedikts Vanags ieņēma 17. vietu, bet Antans Juknevičs bija 23. ātrākais. Kopvērtējumā Vanagam tagad 16. vieta, bet Juknevičs ierindojas 25. pozīcijā starp nedaudz mazāk par 80 ekipāžām, kas sacīkstes turpina. Vaidots Žala (“SEAT”) tikmēr zaudējis vairāk par desmit stundām un kopvērtējumā atkritis uz 75. vietu.

Tāpat daudzas stundas otrdien zaudēja Sergeja Šikhotarova/Oļega Uperenko (“Toyota”) ekipāža, kas pēc diviem posmiem atkritusi uz 75. vietu. Atgādinām, ka Uperenko šajā gadā pārstāv Latvijas karogu.

Smago auto klasē, kas finišēja visvēlāk, uzvarēja Martins van den Brinks (“Renault”), kurš līdz ar to kļuvis par Dakaras rallija līderi. Otrais pēc diviem posmiem ir Dmitrijs Sotņikovs (“Kamaz”), atpaliekot nedaudz vairāk par trim minūtēm, bet trešo vietu ieņem Martins Kolomijs (“Tatra”).

Rezultāti >>

Āfrikas valstī Marokā tikmēr turpinās “Africa Eco Race” rallijreids. Arī tur šodien notika otrais ātrumposms, kas bija 370 km garš, bet vēl 23 km bija jāmēro pārbrauciena režīmā.

Tāpat kā dienu iepriekš, ātrākais bija Vladimirs Vasiļjevs (“Mini”) – šodien viņš par 20 minūtēm pārspēja Andreju Karginovu (“Kamaz”) un Paskālu Tomasē (“Optimus MD”), kurus finišā šķīra pavisam nedaudz. Vasiļjevs tagad iekrājis 25 minūšu pārsvaru pār Tjerī Maņaldi (“Ford”), kuram šoreiz piektā vieta, kamēr Karginovs pakāpies uz trešo pozīciju. Viņš arī līderis smago auto vērtējumā.

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool