Hirvonenam pirmā uzvara, Dakaras rallijs finiša taisnē

16/01/2016 |

Foto: motorsport.com

Ar Miko Hirvonena (“Mini”) pirmo uzvaru Dakaras rallija ātrumposmos piektdien noslēdzās prestižo izturības sacīkšu priekšpēdējā diena. Ievērojamu pārsvaru kopvērtējumā tikmēr pēc 12. posma saglabā Stefans Petransels (“Peugeot”).

Bijušais WRC pilots Hirvonens vadību pārņēma vien pašā ātrumposma noslēgumā, tāpēc rezultāti šajā dienā ļoti blīvi, par spīti tam, ka no Sanhuanas uz Vilju Karlosu Pasu ar laika kontroli bija jāmēro 481 km. Tikai 9 sekundes zaudēja Nasers Al-Atija (“Mini”), 45 sekundes uzvarētājam zaudēja Līrojs Poulters (“Toyota”), bet 57 sekundes atpalika Žinels de Viljē (“Toyota”).

Tieši Poulters bija posma līderis lielāko daļu distances, taču zaudēja vadību priekšpēdējā laika ņemšanas vietā. Tikmēr Hirvonens, lai gan guva uzvaru, tikai 1 minūti atvinnējis savam sīvākajam konkurentam De Viljē. Abi cīnās par trešo vietu un šobrīd De Viljē aizvien ir 4 minūtes priekšā. Tikmēr Stefans Petransels (“Peugeot”), kurš piektdien bija vien devītais ātrākais, iespaidīgas 40 minūtes priekšā Al Atijam.

Smago auto klasē jau otro reizi šajā Dakaras rallijā ātrāko laiku sasniedza Peters Versluiss (MAN). Arī te kopvērtējuma līderim pārsvars ļoti pārliecinošs – Žerārs de Rojs (“Iveco”) ir 1 stundu un 13 minūtes priekšā Airatam Mardījevam (“Kamaz”), kamēr Federiko Viljagra (“Iveco”) saglabā pārliecinošu trešo vietu. Šeit atklāta cīņa pirmajā trijniekā vairs nenotiek, visi cenšas nokļūt finišā.

Noslēgums vairs nav tālu, jo šodien, 16. janvārī jāveic pēdējais 180 km garais ātrumposms.

Rezultāti >>

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool