Deprē pārņem vadību Dakarā, lietuvieši Vanags un Žala izstājas

Dakaras rallijā ceturtdien aizvadīts sacensību ceturtais posms, kurā atkal notika izmaiņas vadošajos rezultātos un tika piedzīvotas drāmas – par jauno līderi kļuva Sirils Deprē, kamēr Sebastjēns Lēbs un Karloss Sainss iedzīvojās nepatikšanās.

Ceturtajā Dakaras rallija dienā sportisti šķērsoja Argentīnas un Bolīvijas robežu, veicot 521 km no Huhujas uz Tupicu. Ātrumposms bija 413 km garš un risinājās lielā augstumā – vairāk nekā 3000 metri virs jūras līmeņa.

Vieglo auto klasē šī diena ne tā labākā izvērtās līdzšinējam līderim Sebastjēnam Lēbam (“Peugeot”), kurš tehnisku problēmu dēļ zaudēja vairāk par 20 minūtēm, noslīdot aiz pirmā trijnieka. Tāpat neveiksme Karlosam Sainsam (“Peugeot”), kurš uzmeta kūleni un iestrēga trasē.

Pēc trešajā posmā piedzīvotajām neveiksmēm izstājies Nasers Al-Atija (“Toyota”), tāpat tehnisku problēmu dēļ izstājies lietuvietis Benedikts Vanags (“Toyota”), kurš pēc diviem posmiem ierindojās vadošajā divdesmitniekā. Sacensības neturpina arī Lietuvas pilots Vaidots Žala (“SEAT”). Savukārt Antans Juknevičs (“Toyota”) šajā posmā ieņēma 29. vietu, kamēr kopvērtējumā atrodas 21. pozīcijā.

49. rezultātu ceturtajā posmā sasniedza Sergejs Šikhotarovs (“Toyota”) ar Latviju pārstāvošo stūrmani Oļegu Uperenko – kopvērtējumā viņiem 46. vieta.

Tikmēr uzvaru ceturtajā posmā guva un uz pirmo vietu kopvērtējumā pacēlās bijušais motociklu klases uzvarētājs Sirils Deprē (“Peugeot”). Tuvākie sekotāji kopvērtējumā no viņam gan atpaliek pavisam nedaudz – otrais ir Stefans Petransels (“Peugeot”), kurš šodien apmaldījās, bet uz trešo vietu pakāpies Miko Hirvonens (“Mini”).

Smago auto kategorijā uzvarēja 2016. gada Dakaras rallija čempions Žerārs de Rojs (“Iveco”), kurš kopvērtējumā gan pagaidām vien piektais. Tikmēr no sestās uz pirmo vietu šī posma laikā pacēlās Dmitrijs Sotņikovs (“Kamaz”), nepilnas divas minūtes aiz viņa kopvērtējumā seko Federiko Viljagra (“Iveco”), bet no pirmās uz trešo vietu noslīdējis Eduards Nikolajevs (“Kamaz”).

Rezultāti >>

“Africa Eco Race” rallijā, kas šobrīd notiek Marokas teritorijā, ceturtā posma ietvaros tikmēr šodien veikts 409 km garš ātrumposms. Vieglo auto klasē uzvarēja Tjerī Maņaldi (“Ford”), bet otrais bija Vladimirs Vasiļjevs (“Mini”). Kopvērtējumā gan viņi mainītās lomās – Vasiļjevam ir 27 minūšu pārsvars pār otrajā vietā esošo Maņaldi, bet uz trešo vietu šodien pakāpās Paskāls Tomasē (“Optimus MD”). Ceturto vietu ieņem Andrejs Karginovs (“Kamaz”), kurš ir līderis smago auto vērtējumā.