Dakaras rallijā jau 12. reizi uzvar Petransels, tiesneši izskatīs protestu

16/01/2016 |

Foto: motorsport.com

Franču braucējs Stefans Petransels šodien 12. reizi karjerā kļuva par prestižā Dakaras rallija uzvarētāju, kamēr “Peugeot” komandai tā bija pirmā uzvara pēc 26 gadu pārtraukuma.

Pēdējās dienas Petransels varēja “netrakot”, jo kopvērtējumā iekrātais pārsvars bija vairāk nekā drošs, lai varētu lieki neriskējot braukt līdz finišam. Dažas dienas pirms beigām Petransels bija vairāk nekā 1 stundu priekšā tuvākajam sekotājam Naseram Al-Atijam (“Mini”), bet finišā atstatums bija sadilis līdz 34 minūtēm. Trešo vietu Dakaras rallijā guvis Žinels de Viljē (“Toyota”), kurš tikai par 3 minūtēm pārspēja debitantu Miko Hirvonenu.

Uz uzvaru šogad pretendēja arī Petransela komandas biedri Sebastjēns Lēbs, kuram šis bija pirmais Dakaras rallija dzīvē, un Karloss Sainss. Pirmais no līderpozīcijas avarēja Lēbs, vēlāk mašīnu sabojāja Sainss, kurš arī tobrīd bija vadībā. Lēbs sacensības turpināja un guva devīto vietu, bet Sainss bija spiests izstāties. Tikmēr Petransels vienā dienā nonāca vadībā, turklāt ar ievērojamu pārsvaru, jo līdz ar Sainsa neveiksmi avarēja arī Al-Atija, kurš pirms tam atpalika nedaudz. Šis sportists gan zaudēja laiku, taču ne pozīcijas.

Jāpiemin gan, ka Petransela uzvara vēl nav oficiāla, jo tiks izskatīts Al-Atijas pārstāvētās “X-Raid” komandas protests. Petransels vienā no ātrumposmiem uzpildījās motocikliem un kvadricikliem paredzētā degvielas uzpildes punktā, taču tiesneši viņu toreiz nesodīja, jo atzina, ka šos noteikumus var interpretēt dažādi. “X-Raid” ar to nav mierā un centīsies panākt Petransela diskvalifikāciju vai cita soda piemērošanu ekipāžai.

Smago auto klasē ar pārliecinošu vairāk nekā 1 stundas pārsvaru Dakaras rallijā uzvarēja Žerārs de Rojs (“Iveco”), kuram tā ir otrā uzvara karjerā. Airats Mardījevs (“Kamaz”) guva otro vietu, bet trešajā ierindojās Federiko Viljagra (“Iveco”).

Dakaras rallija rezultāti >>

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com
www.dakar.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool