Calko izcīna ceturto vietu Fudži 4 stundu sacīkstēs (+video)

04/12/2017 |

Foto: Asian Le Mans Series

“Asian Le Mans Series” (ALMS) čempionāta otrā posma sacensībās, kas norisinājās pagājušās nedēļas nogalē Japānā, ceturto vietu absolūtajā vērtējumā un LMP2 klasē guva latviešu autosportists Konstantīns Calko un viņa pārstāvētā komanda “ARC Bratislava”.

Pēc pirmajā posmā Ķīnā gūtās otrās vietas, uz Fudži trasi Japānā “ARC Bratislava” vienība devās nemainītā sastāvā – kopā ar Calko uz starta stājās holandietis Riks Breukerss, kā arī komandas īpašnieks un vadītājs Miro Konopka no Slovākijas. Kā zināms, šajā ALMS sezonā komanda pārgājusi uz spēcīgāko LMP2 prototipu klasi, startējot ar “Ligier-Nissan” prototipu.

Kvalifikācijā šoreiz par starta vietu cīnījās Breukerss, taču viņam izdevās sasniegt tikai sesto rezultātu. Šis pats pilots arī veica sacīkšu pirmo trešdaļu, sevi parādot no labākās puses un aizcīnoties pat līdz otrajai pozīcijai. Vien pēc pitstopiem tika zaudēta viena vieta.

Pēc viņa mašīnā sēdās pieredzējušais Konopka, taču viņa apļu laiku bija krietni sliktāki, līdz ar to nācās zaudēt divas, trīs pozīcijas.

Kā pēdējais pie stūres tika Calko. Viņa rezultāti bija labi un sportistam izdevās pacelties līdz ceturtajai vietai, kurā arī tika sasniegts finišs. Jau pēc tam pilots atzina, ka mašīna neesot bijusi perfekti noregulēta, līdz ar to šis bijis maksimālais rezultāts, ko trijotne varējusi sasniegt.

Uzvaru sacīkstēs pārliecinoši guva “Jackie Chan DC Racing” komanda, kuras sastāvā startēja Stefans Rikelmi, Tomass Lorēns un Harisons Ņūvijs, legendārā F1 sacīkšu auto konstruktora Adriana Ņūvija dēls. “ARC Bratislava” vienība uzvarētājiem četru stundu sacīkstēs pazaudēja divus apļus.

Pēc aizvadītiem diviem ALMS posmiem “ARC Bratislava” ir trešajā pozīcijā LMP2 klasē un turpina cīņu par titulu. Priekšā vēl sacensības Taizemē un Malaizijā, kas notiks nākamgad.

Fudži 4 stundu sacīkšu rezultāti:

Sacensību apskats:

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool