Baumanis un Nitišs PČ Francijas posmā sasniedz pusfinālu

04/09/2017 |

Foto: EKS

Drēgnos un lietainos laikapstākļos svētdien Lojakā finišēja 2017. gada FIA pasaules rallijkrosa čempionāta devītais posms “Bretagne World RX of France”, kas latviešu sportistiem Reinim Nitišam un Jānim Baumanim noslēdzās pusfinālā.

“EKS” komandu pārstāvošais Nitišs kvalifikāciju pabeidza 12. pozīcijā, kamēr “STARD” vienības braucējs Baumanis uz pusfinālu devās pēc kvalifikācijā iegūtas desmitās vietas.

Pusfinālā Nitišam radās vējstikla tīrītāja defekts un viņš palika sestajā vietā, finālu nesasniedzot, bet Baumanis, kurš startēja tajā pašā braucienā, ieņēma ceturto vietu, arī netiekot uz finālu.

“Ne bez piedzīvojumiem aizritēja abi kvalifikācijas braucieni – abos labi starti, taču braucieni aizvadīti spraigās cīņās, zaudējot vērtīgas sekundes,” svētdienas notikumus komentē Reinis Nitišs. “Rezultāts neatbilst mūsu patiesajam ātrumam, bet zinu, ka trasē visu izdarīju pareizi un esmu apmierināts, ka spējām izcīnīt vietu pusfinālā. Lielisks pusfināla sākums un cīņa par vietu finālā ar Andreasu Bakerudu. Diemžēl, pēc viena no sitieniem uzlocīju auto motora pārsegu, kas visticamākais bija cēlonis tam, ka pārstāja darboties logu tīrītāji. Lietus apstākļos, kad redzamība jau tā ir apgrūtināta, vairs neko nevarēju redzēt. Vairākas reizes atsitos pret trases nožogojumiem vai pamatīgi nogriezu līkumus. Tehniskajos sporta veidos tā mēdz gadīties un galva nav jānokar. Ātrums mums ir un ceru, ka spēsim parādīt patieso potenciālo jau pēc divām nedēļām Biķerniekos.”

Par sacensību uzvarētāju finālā kļuva zviedrs Johans Kristofersons no “PSRX Volkswagen Sweden” komandas, kuram šī ir ceturtā uzvara pēc kārtas. Uz pjedestāla kāpa arī Sebastjēns Lēbs (“Team Peugeot-Hansen”) un Matiass Ekstrems (“EKS”).

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta nākamais, desmitais posms “Neste World RX of Latvia” no 15. līdz 17. septembrim norisināsies Rīgā, CSDD Biķernieku trasē.

Pasaules čempionāta kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1. Johan KRISTOFFERSSON 241
2. Petter SOLBERG 195
3. Mattias EKSTRÖM 180
4. 5Sébastien LOEB 169
5. Timmy HANSEN 155
6. Andreas BAKKERUD 146
7. Ken BLOCK 95
8. Toomas HEIKKINEN 86
9. Timo SCHEIDER 85
10. Kevin ERIKSSON 84
13. Jānis BAUMANIS 66
14. Reinis NITIŠS 55

Informāciju sagatavoja:
Jānis Unbedahts,
RA Events

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool