Baumanis Kanādā pirmajā dienā divreiz finišē “Top 10”

04/08/2018 |

Foto: McKlein Photography

FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezona šajā nedēļas nogalē turpinās Truā-Rivjērā, kur tiek aizvadīts čempionāta septītais posms World RX of Canada. Tajā pēc pirmajām divām kvalifikācijas kārtām Jānis Baumanis ieņem desmito vietu un pārliecinoši dodas pretim vietai pusfinālā.

Divi stabili braucieni

Savā pirmajā kvalifikācijas braucienā Baumanim bija jārēķinās ar trim konkurentiem no vienas komandas. “Peugeot” braucēji pirmajā aplī ieņēma vadošās pozīcijas, kam sekoja mēģinājumi izmantot brāļu Hansenu cīņu, lai iegūtu pozīciju. Pēc neliela kontakta ar Timiju Hansenu, Jānis iekārtojās ceturtajā pozīcijā, aizvadot mierīgu atlikušo brauciena distanci, kas ļāva kopējā ieskaitē ierindoties 8. vietā.

Otro braucienu Jānis uzsāka apņēmīgi, tomēr spēcīgais braucēju sastāvs liedza pacīnīties par vadošajām pozīcijām. Izvēle doties ‘džokera’ sekcijā jau pirmajā aplī ļāva atlikušo braucienu pavadīt tukšā trasē bez traucēkļiem. Kopējā ieskaitē Baumanis ierindojās desmitajā vietā.

Līdz ar to pirmajā sacensību dienā Jānis Baumanis izcīnījis 70 kvalifikācijas punktus, kas kopvērtējumā ļauj ierindoties desmitajā pozīcijā uzreiz aiz šīs sezonas līdera Johana Kristofersona.

“Pirmā diena noslēgusies veiksmīgi”

Jānis Baumanis: “Pirmā diena noslēgusies veiksmīgi. Pēc treniņbraucieniem  kompromisu starp trasi un mašīnas regulējumiem bija samērā viegli atrast. Te ir ļoti ātri pagriezieni uz asfalta, kā arī sarežģīts grants posms ar bedrēm un asām kantēm, kur var viegli palikt ar mīkstu riepu. Pie tās arī treniņos tiku. Sekoja kvalifikācija. Pirmais brauciens garantēja tīrāko trasi, toties ar vislielākajām bedrēm. Varbūt dažviet biju pārlieku prātīgs, tomēr rezultāts bija labs. Otrajā braucienā starts padevās labs, tomēr situācija neizspēlējās man pa labu. Kādam bija jāpaliek piektajam. Turpināju braukt, cik ātri varu. Kopumā rezultāts ir apmierinošs – 10. vieta pēc otrās kārtas. Rīt jauna diena – ar jauniem spēkiem jādodas trasē.

Informāciju sagatavoja:
Aldis Putniņš
www.f1.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool