Baumanim karjeras augstākais sasniegums – otrā vieta Kanādā

05/08/2019 |

Foto: Team STARD

Jānis Baumanis sasniedzis savas karjeras augstāko rezultātu pasaules rallijkrosa čempionātā, svētdien notikušajā “Supercar” klases finālā Kanādā sasniedzot otro vietu. Šogad viņam tas ir jau otrais pjedestāls.

Pirmajās divās kvalifikācijas kārtās STARD komandas braucējs ieņēma devīto un piekto vietu, kā rezultātā pēc pirmās dienas tika ieņemta septītā pozīcija. Neveiksmīga izvērsās trešā kvalifikācija, kurā Baumanis iebrauca riepu nožogojumā, zaudējot laiku un paliekot vien 13. pozīcijā, kas kopsummā viņu atmeta uz devīto vietu. Tikmēr lielisks sniegums un otrā vieta ceturtajā kvalifikācijā ļāva pakāpties uz piekto pozīciju summā un iekļūt pusfinālā.

Pusfināla cīņā Baumanis startēja no otrās rindas, bet jau pirmajā līkumā iebrauca kā otrais, šajā pozīcijā arī finišējot, piekāpjoties Timuram Timerzjanovam, bet pārspējot sezonas līderi Kevinu Hansenu. Otrajā pusfinālā uzvarēja Andreass Bakerūds, kuram piekāpās Žirlēns Šišerī un Antons Marklunds, kamēr, piedzīvojot divas avārijas, pusfinālā šoreiz netika Timijs Hansens, kurš pirms šī posma bija otrais kopvērtējumā.

Arī finālu Baumanis uzsāka no otrās rindas, bet jau pēc pirmajiem līkumiem atradās otrajā pozīcijā, arī pēc džokera apļa to stabili saglabājot. Pirms tam viņam cieši sekoja Kevins Hansens, taču viņš pēc sava džokera veikšanas sadūrās ar Marklundu, zaudējot laiku. Uzvaru sasniedza pirms šīs sezonas izveidotās komandas “Monster Energy RX Cartel” pilots Bakerūds, kurš līdz ar to pacēlies jau uz otro vietu kopvērtējumā. Baumanis finišēja otrais un kopvērtējuma tabulā ir piektais, savukārt trešais finālā bija Timersjanovs. Aiz viņiem palika Šišerī, Kevins Hansens un Marklunds.

Pirms tam Baumanis piektajā posmā Norvēģijā finālsacīkstēs ierindojās trešajā vietā, kas bija viņa pirmais pjedestāls pasaules čempionāta karjerā. Zīmīgi, ka latvieši kāpuši uz podiuma jau pēdējos trīs posmos pēc kārtas, jo iepriekšējā posmā Zviedrijā to paveica Reinis Nitišs, kad finišēja trešais. Viņš gan šogad piedalās vien atsevišķos posmos.

Pasaules rallijkrosa čempionātā šogad vēl notiks trīs posmi. Nākamais Francijā 31. augustā un 1. septembrī, bet tad sekos sacensības Rīgā septembra vidū.

Kanādas PČ posma fināls:

PČ kopvērtējums pēc 7. posma:

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool