Baciuška: “Kad izstājos, pār lūpām nāca visi iespējamie lamu vārdi”

09/04/2019 |

Foto: ESmotorsport

Savas pirmās sacensības pasaules rallijkrosa čempionātā aizvadījusi Lietuvas komanda “ESmotorsport” un tās pilots Roks Baciuška, kuram šī bija debija “Supercar” klasē. Startējot ar pašu sagatavotu “Škoda Fabia” automašīnu, tika parādīts ļoti labs sniegums, lai gan Baciuška neslēpj, ka tehniskas problēmas liedza sasniegt vēl vairāk.

Komanda un tās pilots pirms debijas čempionātā bija izvirzījuši ambiciozu mērķi jau pirmajās sacensībās iekļūt finālā. Baciuška jaunajā Abū Dabī trasē tam bija tuvu, taču pusfinālā, pirms tam esot reālā cīņā par finālu, neizturēja mašīnas dzinējs. Vēl īsi pirms tam tika piedzīvota sadursme ar Niklasu Gronholmu, taču tā neesot bijusi pie vainas problēmās ar dzinēja pārkaršanu.

“Uz dzinēju tas nekādu iespaidu neatstāja,” skaidro Baciuška. “Kad izstājos, pār lūpām nāca visi iespējamie lamu vārdi. Labi, ka tos neviens nedzirdēja, jo mans mikrofons pirms starta salūza. Tomēr spoteri es braucienu laikā dzirdēju, tādā ziņā viss bija labi.”

Gronholms pēc sadursmes intervijā izteicās, ka nezina, ar ko lietuvietis tobrīd domājis un sacīja, ka viņu vajadzētu pārmācīt.

“Es atradu sev vietu iekšmalā, kur jābrauc uz apmales un man nerūp, kas notiek ārmalā,” komentē Baciuška, kurš pēc pirmā posma kopvērtējumā ir devītais. “Ja man nebūtu problēmas ar dzinēju, viņam nāktos palaist mani garām. Vismaz tā teica komentētāji.”

Vienu no iespaidīgākajām avārijām Abū Dabī piedzīvoja Reinis Nitišs, kad neveiksmīgi cīņas karstumā trāpījās uz augstas apmales, kas šajā gadījumā darbojās kā tramplīns, uzmetot latviešu sportista mašīnu gaisā. Turpat iespaidīgi kvalifikācijā bija avarējis Olivers Benets. Baciuška paudis savu viedokli par jauno trasi, kur rallijkross norisinās pirmoreiz.

“Jā, organizatori šādas apmales uzlika speciāli,” viņš atzīst. “Tās nebija tādas standarta apmales kā “Formulā 1″, bet gan speciāli rallijkrosam paredzētas. Es, pār tām braucot, tikai atrāvos no zemes ar vienu riteni, bet mēs arī redzējām, kā Benets apmeta kūleni, bet Nitišs piedzīvoja lidojumu. Tādas ir sekas. Pati trase ir sportiska un tehniska. Tajā nedrīkst pieļaut kļūdas.”

Lietuvā sportists atgriezās jau svētdienas vakarā pēc sacensībām, jo aktīvi jāgatavojas drīzumā gaidāmajiem eksāmeniem skolā.

PČ kopvērtējums:

Vieta Pilots Punkti
1. Kevin HANSEN 30
2. Niclas GRÖNHOLM 26
3. Jānis BAUMANIS 20
4. Timo SCHEIDER 20
5. Krisztián SZABÓ 18
6. Liam DORAN 14
7. Anton MARKLUND 14
8. Timur TIMERZYANOV 13
9. Rokas BACIUŠKA 10
10. Guerlain CHICHERIT 10
11. Timmy HANSEN 8
12. Cyril RAYMOND 7
13. Reinis NITIŠS 5
14. Pal TRY 3
15. Andreas BAKKERUD 2
16. Guillaume DE-RIDDER 1

Izmantotie resursi:
www.15min.lt

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool