Apdraudēta Nitiša pārstāvētās “EKS” komandas nākotne

22/09/2017 |

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ņemot vērā, ka zviedru pilota Matiasa Ekstrema izveidotā “EKS” komanda nesaņem cerēti lielu atbalstu no “Audi” rūpnīcas, tās pastāvēšana ir apdraudēta, un nākamgad tā varētu neparādīties uz starta pasaules rallijkrosa čempionātā.

Pērn Ekstrems kļuva par čempionu, kamēr “EKS” uzvarēja komandu ieskaitē, taču šogad pēc lieliska sezonas sākuma sekoja ne tik labs turpinājums un cīņa par titulu jau zaudēta. Ekstrems atzīst, ka “Audi” sniegtais atbalsts nav pietiekoši liels, lai sacenstos par titulu ar spēcīgo “PSRX Volkswagen Sweden” komandu, ko pārstāv jaunais čempions Johans Kristofersons un Peters Solbergs.

“Es gribētu turpināt, bet nezinu, vai turpināsim,” intervijā portālam “motorsport-news.co.uk” atzīst Ekstrems. “Kā pilots es labprāt arī turpmāk brauktu rallijkrosā. DTM čempionātā mana karjera varētu beigties 2018. gadā, jo “Mercedes” dodas prom. Es labprāt vēl vairākus gadus brauktu rallijkrosā, bet no komandas perspektīvas ir cits stāsts. Nezinu, vai mums būs viss nepieciešamais, lai būtu šeit arī nākamgad.”

Divus posmus pirms sezonas beigām Ekstrems pasaules čempionāta kopvērtējumā ir trešais. “EKS” komandā startē arī soms Tomass Heikinens, kurš pašlaik septītais, kā arī latvietis Reinis Nitišs, kurš tikai vienreiz šogad ticis līdz finālam un ierindojas 14. pozīcijā.

Jau Francijas posma nedēļas nogalē kļuva zināms, ka “EKS” komanda pārdos četras savas “Audi S1 Supercar” automašīnas un ielūdza arī citas komandas tās novērtēt. Automobiļi tiks pārdoti ar “eBay” izsoles starpniecību, noslēdzoties 29. septembrī, dienā, kad tiks aizvadīts pasaules čempionāta Vācijas posms. Tās varot iegādāties gan pa vienai, gan visas kopā.

Arī “Peugeot” rūpnīcas atbalstītā “Hansen” komanda vēl nav apstiprinājusi, vai turpinās startēt pasaules rallijkrosa čempionātā 2018. gada sezonā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport-news.co.uk

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool