Apdraudēta 2019. gada Dakaras rallija norise

21/06/2018 |

Foto: Dakar.com

Finansiālu apsvērumu dēļ 2019. gada janvārī plānotais Dakaras rallijs varētu nenotikt.

Nesen kļuva zināms, ka no Dakaras rallija rīkošanas atteikušās gan Bolīvija, gan Čīle, kas sākotnēji bija plānojušas uzņemt leģendārās sacensības. Tāpat ātrumposmi vairs nenotiks Argentīnā, bet vienīgā valsts, kas gatava uzņemties sacīkšu rīkošanu, ir Peru.

Tiesa, Peru šobrīd valda ne tā labākā ekomoniskā situācija, līdz ar to pastāv bažas, vai izdosies nodrošināt nepieciešamos finansējumu Dakaras rallija uzņemšanai. Zināms, ka pagaidām Dakaras rallija rīkotāji un Peru valdība vienojusies vien par priekšnosacījumiem, kamēr pēdējais datums līguma parakstīšanai ir 30. jūnijs.

Atsevišķi preses izdevumi ziņo, ka Peru ir izpētījusi plānotos ekonomiskos ieguvumus, tie nav izrādījušies pozitīvi un tādēļ apsver iespēju “izstāties”, kas automātiski nozīmētu, ka Dakaras rallijs 2019. gadā notikt nevarēs.

Par iespēju rīkot Dakaras ralliju Peru būtu jāsamaksā sešus miljonus ASV dolāru, kamēr rīkošanas izdevumi sastādītu vēl apmēram 25 miljonus. Tiesa gan, zināms, ka par pirmo piecu ātrumposmu rīkošanu šogad janvārī notikušajā Dakaras rallijā Peru ieguvums bijis 40 miljoni ASV dolāru.

Zināms arī, ka jau sāktas pārrunas ar Āfrikas valstīm par iespēju atgriezt Dakaras ralliju tās patiesajā mājvietā.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool