Al-Atija gatavojas atgriezties rallijā ar “Toyota Yaris WRC”

14/02/2018 |

Foto: dakar.com

Divkārtējais Dakaras rallija uzvarētājs Nasers Al-Atija šogad vēlas startēt pasaules rallija čempionātā ar “Toyota Yaris WRC” automašīnu. Šobrīd notiek darbs pie plāna īstenošanas un zināms, ka sportists varētu piedalīties piecos posmos.

Šogad Dakaras rallijā Al-Atija bija oficiālais “Toyota Gazoo Racing” rūpnīcas komandas pilots, izcīnot otro vietu. Šobrīd viņš cenšas nodrošināt finansiālo pamatu tam, lai varētu atkal piedalīties pasaules rallija čempionātā, startējot ar “Toyota Yaris WRC” mašīnu kā privātbraucējs.

“Šobrīd esam sarunu procesā un izskatās, ka viss nostrādās, lai gan galīgais lēmums vēl nav pieņemts,” atzinis “Toyota” komandas vadītājs Tomijs Makinens.

Ja plāns īstenosies, Al-Atija uz starta stāsies jau Meksikā vai Portugālē, bet pēc tam aizvadīs rallijus Sardīnijā, Vācijā, Velsā un Katalonijā. Tiesa gan, viņam nāktos startēt ar 2017. gada modeli, jo jaunākās specifikācijas “Yaris WRC” pieejamas tikai rūpnīcas braucējiem Otam Tanakam, Jari-Mati Latvalam un Esapekam Lapi.

“Pamatā mašīnas ir faktiski vienādas, šogad esam veikuši tikai dažas izmaiņas drošības jomā,” skaidro Makinens, gan nekomentējot uzlabojumus aerodinamikā un piekarē.

Pēdējo reizi pasaules rallija čempionātā Al-Atija startēja 2015. gadā, bet šajā sporta veidā kopumā guvis lielus panākumus. 2006. gadā viņš uzvarēja pasaules čempionāta “Production WRC” klasē, 2014. un 2015. gadā kļuva par pasaules čempionu WRC2 vērtējumā, tāpat 13 reizes uzvarējis Tuvo Austrumu rallija čempionātā. 2012. un 2013. gadā katarietis pasaules čempionātā privātās “Qatar World Rally Team” komandas sastāvā samērā veiksmīgi startēja WRC klasē, labākajā no posmiem gūstot ceturto vietu.

Izmantotie resursi:
www.rallye-magazin.de

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool