Aizritējuši divi mēneši kopš drifta sezonas sākuma

27/06/2017 |

Foto: Larry Chen

Tieši Jāņos apritēja divi mēneši, kopš oficiāli ar tehnisko dienu un pirmo treniņu Biķerniekos drifts atklāja 2017. gada sezonu, tāpēc piedāvājam īsu aizvadīto sacensību un notikumu atskatu katrā no klasēm.

“Betsafe Latvijas drifta čempionāta” Pro klase, ir aizvadījusi divus posmus, vienu Latvijā – drifta sezonas atklāšanas sacensības Biķerniekos, un vienu Igaunijas galvaspilsētā – Tallinā. Pēc divu posmu rezultātiem kopvērtējuma līderis ir Jānis Eglīte, kuram pieder 3 Latvijas čempiona tituli. Eglīte pašlaik ir arī Baltijas čempionāta līderis pēc diviem posmiem no 3, un pirms nedēļas ieguva augsto 3.vietu „HGK drift challenge” sacensībās Biķerniekos. Eglītem Latvijas drifta čempionātā seko pagājušā gada čempions Ingus Jēkabsons, Raivis Graudiņš un Ēriks Ulass. Pro klasei šosezon būs vēl 4 posmi.

Vairāki latviešu Pro klases piloti piedalās arī starptautiska līmeņa sacensībās. Viens no zināmākajiem ir Kristaps Blušs , viņš arī ar augstākajiem rezultātiem. Kristaps jau trešo pilno sezonu aizvada vienā no prestižākajiem pasaules drifta seriāliem – „Formula D” ASV. Kristaps Blušs šogad rāda lielisku sniegumu, pēc 4 posmiem kopvērtējumā atrodas augstajā 6. pozīcijā. Sportisti Ivo Cīrulis un Dāvids Jaunākais aizvada pilnu sezonu vienā no Eiropas lielākajiem drifta seriāliem – „Drift Masters Grand Prix”, kurš šogad viesosies arī Rīgā, 29. jūlijā. Pašlaik seriālam ir bijuši 3 posmi un priekšā ir vēl tikpat – Polijā, Latvijā un Vācijā. 2017. gadā daži no latviešu sportistiem piedalās arī FIA NEZ (North European zone) drifta čempionātā, kur pirmais posms notika Igaunijā, otrais notiks Somijā 01.07, bet 2. septembrī Rīgā, Raganas katlā – Biķerniekos. Par mūsu braucēju dalību šajās sacensībās un rezultātiem informēsim pēc Somijas sacensībām.

Proam klase – „Betsafe Latvijas drifta kausa” Proam klases sportisti ir aizvadījuši 2 posmus, būs vēl 5, tātad visas cīņas vēl priekšā. Jūlija vidū sportisti dosies uz posmu Igaunijā, kurš norisināsies interesantajā „Laitse Rally park” trasē. Proam klasē šogad būs ļoti sīvas cīņas par gada kopvērtējuma uzvarētāja titulu un pjedestālu. Lielisks jaunums visiem Proam klases braucējiem – arī viņiem tiks dota iespēja šogad aizvadīt posmu Raganas katlā.

Street klases braucēji – „Betsafe Latvijas drifta kausa” ieskaitē pagājušajā nedēļā devās uz Lietuvu, kur notika 3. posms. Street klasei būs vēl 4 posmi, bet iespējams, ka notiks arī papildus posms. Street klases līderis pašlaik ir Dāvis Mangalis, kuram seko Intis Bērziņš un Raivis Alkšārs. Rezultāti ir ļoti līdzīgi, tāpēc prognozējam, ka līdz pat sezonas beigām Street klases uzvarētājs kopvērtējumā nebūs zināms. Lietuvas sacensībās pirmo reizi LV drifa vēsturē uz pjedestāla vienā sacensību dienā kāpa 3 brāļi – brāļi Bērziņi, kuri rāda arvien labāku rezultātu katrās sacensībās.

Sacensību nolikumus var atrast Latvijas Automobiļu federācijas (LAF) mājaslapā “www.laf.lv” un “www.driftlatvia.com”. Nākamais drigta treniņš notiks jau šo svētdien, 2.jūlijā Sporta kompleksā „333”.

Informāciju sagatavoja:
Elīne Berķe,
LAF drifta darba grupas vadītāja

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool