7. janvārī Rudes trasē tiks aizvadīts Kurzemes Ziemas kausa 3. posms

03/01/2018 |

Foto: eveautosports.lv

Svētdien, 7. janvārī, norisināsies Kurzemes Ziemas kauss 2017/2018 trešais, no plānotajiem sešiem posmiem. Sacensības tiks aizvadītas Liepājas pusē, Rudes kartodromā. Reģistrācija portālā “eveautosports.lv” aktīva līdz 6. janvāra plkst. 18:00.

Dienas kārtība sacensību dienā:
9:00 – 10:00 reģistrācija/mandāti,
10:15 dalībnieku sapulce, pirmais starts paredzēts
10:30.

Sacensību nolikums ŠEIT. Trases atrašanās vieta ŠEIT.

Pēc aizvadītajiem diviem posmiem Vaiņodes un Druvas lidlaukos, Kurzemes ziemas kausa šī brīža kopvērtējuma līderis FWD klasē ir Edgars Kokorēvičs, otrā vieta Viktoram Bražim un trešais Artūrs Zadovskis. Arī FWD/R klasē šobrīd pirmais Edgars, otrais Artūrs un trešais Madars Dīriņš. Aizvadītajos divos posmos RWD klasē startējuši divdesmit septiņi dalībnieki, no kuriem līdera pozīcija šobrīd Kristapam Kronbergam, otrajā vietā Kristaps Lāms un trešais Dāvis Rozentāls. Līdzīga situācija arī RWD/R klasē, kur arī šī brīža līderis ir Kristaps Kronbergs, savukārt Dāvis otrais un Kristaps Lāms trešais. 4WD klasē līdz šim startējuši četrpadsmit dalībnieki, līdera pozīcijā atrodas Artis Vicinskis, otrais Raivis Aigars un trešais Jānis Sala. 4WD/R klasē situācija identiska, pirmais Artis, otrais Raivis un trešais Jānis. Jaunizveidotajā klasē HISTORIC līdera pozīcijā Viktors Bražis, otrais Ivars Zeltiņš un trešais Juris Turks. Starp septiņpadsmit 2WD OPEN klases dalībniekiem pirmais Kristaps Martinovs, otrais Elvijs Briedis un trešais Mārcis Martinovs. 4WD OPEN klasē pirmais Artis Vicinskis, otrais Raivis Aigars un trešais Kristaps Mazurs. DĀMU klasē dalīta pirmā vieta starp Līgu Artemenkovu un Sarmīti Lagzdu. Starp sešiem JUNIORU klases dalībniekiem, līderis šobrīd Kristaps Kronbergs, otrā vieta Rūdim Bērziņam un trešā vieta Madaram Dīriņam. Viss kopvērtējums pieejams ŠEIT.

Šogad Ziemas kausam jauna ieskaites klase – HISTORIC. Šī klase paredzēta automašīnām, kuras ražotas līdz 1990. gadam. Automašīnām jābūt standarta komplektācijā, bez būtiskām vizuālām un tehniskām izmaiņām. HISTORIC klasē startē visu piedziņu automašīnas ar CSN atbilstošām riepām, radžu un bezradžu.

Organizatori atgādina, ka kausveida (sporta) krēsli un sporta jostas ir aizliegtas automašīnām, kuras nav aprīkotas ar drošības karkasu. Tāpat arī aizliegts automašīnai ar drošības karkasu uzstādīt standarta krēslu. Obligāta prasība ir ugunsdzēšamais aparāts, kurš ir droši nostiprināts un viegli pieejams. Ugunsdzēšamā aparāta vieta jāmarķē ar atbilstošu uzlīmi. Automašīnai jābūt gan priekšā, gan aizmugurē uzstādītai vilkšanas cilpai. Obligāti jālieto cimdi un ķivere ar minimums E marķējumu.

Biedrības EVE autosports organizētā Ziemas kausa izcīņa, standarta un sporta automašīnām, norisinās sākot ar 2017. gada 2. decembri. “Kurzemes Ziemas kauss 2017/2018” ietvaros tiks aizvadīti seši posmi. Pirmais posms norisinājās Vaiņodē 2. decembrī, otrais posms aizvadīts Druvā 23. decembrī, trešais posms paredzēts 7. janvārī Rudē, ceturtais posms paredzēts kā nakts posms, ar startu piektdienas vakarā, 19. janvārī, piektais posms 11. februārī un sestais posms 25. februārī. Esam apzinājuši un izvērtējuši vairākas trases, kurās varam rīkot Ziemas kausa posmus. Labvēlīgos un ziemai atbilstošos laika apstākļos, Kurzemes Ziemas kausa dalībniekiem, tiks piedāvātas divas, līdz šim neizmantotas trases.

“Kurzemes Ziemas kausa 2017/2018” izcīņa norisinās desmit ieskaites klases. FWD un FWD/R – automašīnas ar priekšējās ass piedziņu, kuru apriepojums ir ar un bez radzēm. RWD un RWD/R – automašīnas ar klasisko piedziņu, kuru apriepojums ir ar un bez radzēm. 4WD un 4WD/R – pilnpiedziņas automašīnas, kuru apriepojums ir ar un bez radzēm. 2WD OPEN – automašīnas ar viena tilta piedziņu un ar brīvu apriepojumu, tai skaitā ar sportam paredzētām riepām. 4WD OPEN – automašīnas ar pilnpiedziņu un ar brīvu apriepojumu, tai skaitā ar sportam paredzētām riepām. HISTORIC – automašīnām, kuras ražotas līdz 1990. gadam, apriepojums ar vai bez radzēm. DĀMAS – automašīnas piedziņa un apriepojums ir brīva izvēle. Kā arī apbalvosim katra posma labāko junioru, neatkarīgi no tā, kurā klasē ir startēts.

Kurzemes Ziemas kausa izcīņa notiks sešos posmos, bet kausa kopvērtējuma ieskaitē tiks vērtēti pieci posmi. Junioriem un dāmām netiek piemērota dalības maksa. Ziemai neatbilstošu laika apstākļu gadījumā tiks atļauts startēt ar vasaras riepām, tai skaitā radžu klasē. EVE Ziemas kausa posmos tiks pievērsta īpaša uzmanība automašīnas tehniskajam stāvoklim un atbilstībai sacensību nolikumam.

Izmantotie resursi:
www.eveautosports.lv

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool