Baltijas autošosejā gaidāms ievērojams dalībnieku pieaugums

03/12/2018 |

Foto: publicitātes

Baltijas autošosejas čempionātam (BaTCC), sākot ar 2019. gada sezonu, pievienosies Lietuvas čempionāts ar vairākām ieskaites klasēm, kas sola ievērojamu dalībnieku skaita pieaugumu un ir solis tuvāk vienotu autosporta klašu izveidei Baltijas reģionā.

Četras Lietuvas čempionāta klases tiks iekļautas Baltijas autošosejas čempionāta ieskaitē, ļaujot visu valstu sportistiem ņemt dalību šajās klasēs un cīnīties par godalgām.

R1600 klase tiks apvienota ar Baltijas čempionāta Super 1600 klasi, un tieši šajā klasē cīņas varētu izvērsties vissīvākās ar vairāku valstu sportistu dalību. Plānots, ka R1600 klase aizvadīs kopīgus sacensību braucienus ar R2000 klases automašīnām. Atsevišķs sacensību brauciens gaidāms R3000 klases automašīnām, kas ir ļoti populāras Lietuvā un uz starta varētu sagaidīt vismaz 15 dalībniekus. R1600, R2000 un R3000 klasēm ir noteiktsvienots riepu modelis– “Nankang Ar-1” – kas gan samazina dalības izmaksas, gan nodrošina līdzvertīgākās cīņas trasē.

Jaudīgākā R3000+ klase tiks apvienota ar Baltijas čempionāta Baltic Touring Carsklasi. Šis solis vēl vairāk saasinās cīņas trasē un skatītāji varēs vērot vēl vairāk iespaidīgu un ātru automašīnu, kas Biķernieku auto apli var veikt ar vidējo ātrumu 160 km/h.

Baltijas autošosejas čempionāta organizators Andis Meilands: “Ir patīkami, ka Lietuvas autosporta federācija mums ir uzticējusi Lietuvas čempionāta posmu Latvijā un Igaunijā rīkošanu. Tas ir solis tuvāk konsolidācijai un vienotu klašu izveidei visas Baltijas ietvaros, kas vairos konkurētspēju un dalībnieku skaitu trasē. Īpašs prieks, ka gaidāmajā sezonā beidzot apvienosim visas Baltijas 1,6 litru automašīnas vienā klasē, kur pulcēsies sportisti no Baltijas, Baltkrievijas un Krievijas. Šai klasei gaidāms arī Latvijas čempionāta statuss.”

Dalības maksa klasēm paliks nemainīga – 150 EUR par posmu. Tāpat tiks saglabāts arī iepriekšējais sacensību formāts – divas treniņu sesijas, kvalifikācija un divi sacensību braucieni ar 10 apļiem.

Baltijas autošosejas čempionāta 2019. gada sezonas kalendārs:

DEWALT Grand Prix – 10.-12. maijs, Rīga (Biķernieku trase)
Estonian Grand Prix – 28.-30. jūnijs, Pērnava (auto24ring)
Riga Summer Race – 16.-18. augusts, Rīga (Biķernieku trase)
Sezonas noslēguma posms – 20. – 22. septembris, Pērnava (auto24ring)

Informāciju sagatavoja:
Evita Tīdmane

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool