Zigurds Kalniņš neatklāj nākamās sezonas plānus

06/12/2011 |

Foto: Dace Janova, fotoaģentūra “4rati”

…ir ātri braucēji un ir atraktīvi braucēji. Starp mūsu jaunajiem pilotiem nav īpaši daudzu, kas apvienotu šīs abas īpašības, un viens no viņiem ir Zigurds Kalniņš, kurš šoreiz viesojās Radio 101 Rūc.

Rallista karjeru Zigurds, izrādās, ir sācis jau 7 gadu vecumā, kad, piedaloties savās pirmajās sacensībās uz aizsaluša ezera, žigulītim sēdeklis esot bijis piestumts klāt līdz galam un uz tā atradies vēl pamatīgs spilvens. Lai arī trase toreiz tika vērota pa stūres apakšu, jaunajam pilotam tas netraucēja finišēt kā 20ajam starp 40 citiem, gados daudz nopietnākiem braucējiem.

Tā kā Zigurda tēvs Ivars Kalniņš savulaik bija Latvijas labāko rallija pilotu vidū, likumsakarīgs ir 101 Rūc jautājums – vai nokļūšana rallijā bija tēva vēlēšanās vai arī paša iniciatīva.

Zigurds stāsta, ka uz sacensībām, kurās startēja tēvs, braukts ir vienmēr un vēl tagad atceras savus pārdzīvojumus, kad uz kādu no rallijiem nav ticis paņemts līdzi. Mērķis reiz startēt rallijā pašam Zigurdam ir, šķiet, no piecu gadu vecuma!

Sākumā sacensībās Zigurds Kalniņš piedalījās ar priekšpiedziņas auto – to pašu astoto žiguli, vēlāk radās iespēja pārsēsties nopietnākā automašīnā – Renault Clio. Ar to tika nobrauktas divarpus sezonas un rezultāti ir bijuši pārsvarā tikai divējādi – vai nu vieta uz goda pjedestāla vai izstāšanās tehnisku iemeslu dēļ. Bija gan arī rallijs, kur Clio tika „novākota” jau pirmajā ātrumposmā …

2011.gada sezonā Zigurds Kalniņš trasē devās jau ar Mitsubishi EVO. Sportists neslēpj, ka pašam priekšpiedziņas auto ir tuvāki, bet pagājusī sezona ar EVO, lai labāk aprastu ar mašīnu, tika veltīta dalībai rallijsprintos.

Runājot par rallijsprinta nākotni, Zigurds atceras, ka laikā, kad pats sāka braukt šajās sacensībās, katrā ieskaites klasē bija pat līdz 20 dalībniekiem. Iespējams, ka demokrātiskāka pieeja tehniskajiem noteikumiem un dalības maksām ļautu palielināt braucēju skaitu..

Jautāts par jaunās sezonas plāniem, Zigurds Kalniņš ir noslēpumains. Skaidrs ir tas, ka nākamgad Zigis būs uz starta, un savu 2012.gada sezonu, iespējams, sāks ar jau ar ralliju „Alūksne”. Kāds kaujas auto Zigurdam būs tagad – redzēsim!

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool